Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumba lehet úgy növényeke...

Akváriumba lehet úgy növényeket telepíteni, hogy aprókavicsot teszek az aljára (4-5cm) és a cserepeket ebbe nyomom bele?

Figyelt kérdés

2012. jún. 30. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem.

A "cserepekből" és a gyapotból ki kell szabadítani a gyökérzetet, és úgy elültetni az aljzatban.

2012. jún. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Nekem a kereskedő azt mondta, nyugodtan hagyhatom rajta a cserepet, a gyökerek úgyis utat törnek maguknak...

Mondjuk végül csak leszedtem, esztétikai okokból...

2012. jún. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy olyan anubiasom volt ami cserepestül volt, hát igen egy év mulva már kilógtak a gyökerek a cserépből azt így utána levágtam róla, hogy a cserepet darabokra vágtam ollóval. Meg hát a gyapot is elrothad egy idő után, ilyen barna lesz. Egyébként baja nem lesz tőle a növénynek, de jobb ha leszeded és simán csak beásod.
2012. jún. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez a lukacsos műanyag cserép volt, amit adnak a vizinövényekhez gyárilag. Szóval régen volt hogy nem szedtem le, de mostmár leszoktam. Jobb ha nincs rajta.
2012. jún. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
és megél úgy, hogy csak a kavics van neki meg az a kevés talaj ami volt a cserépbe??
2012. jún. 30. 16:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát de most nem egészen értem hogy mit akarsz csinálni.


Gyárilag gyapot van rajta kis lyukacsos műanyagcseréppel. A gyapotnak köze sincs a táptalajhoz, tehát tökmindegy hogy abba hagyod e, vagy beásod a kavicsba, viszont a kavics nem rothad el, a gyapot meg igen. Kavicsba tud oldalra terjedni a növény, ha bírja táptalaj nélkül is, de kis cserépben nem. Van olyan növény ami bírja táptalaj nélkül, de nem mindegyik. És táptalajban mindegyik szebb lesz.



De ha te fogsz egy rendes kerámia cserepet, nagyobbat és abba teszel táptalajt és abba ülteted bele a növényt és azt lerakod a kavicsra, akkor kb ugyanaz, mintha az egész akváriumod táptalajjal lenne tele, tehát abban megmarad.

Olyat csináltam egyszer, de akkor rendes nagy cserép volt, nem olyan nagyon pici.

2012. júl. 1. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi szerintem akkor táptalaj lesz mindenhol...
2012. júl. 1. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!