Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van olyan vízinövény, amit...

Van olyan vízinövény, amit nem esznek meg a csigák?

Figyelt kérdés
Olyasmi kellene, amit állatboltban meg lehet venni és nem túl drága. Csak egy nagyon pici akváriumom van, ezért egy elég lenne bele.
2012. júl. 1. 12:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Vegyél anubias nana növénykét, azt nem tudja megenni senki, mert elég vastag levelű, csak az algát nyalogatják róla.

És fény se kell neki sok, ne világítsd meg nagyon hogy ne legyenek zöldalgásak a levelei. Tápozni se kell.

2012. júl. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag semmilyen növényt nem esznek meg a tipikus akváriumi csigák. Az almacsigák hajlamosak csak összedíbolni és akár bezabálni a növényeket, de a többiekre nem jellemző.

Miket tartasz?

2012. júl. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
És ne ásd el a gyökerét, hagyd szabadon lógni a vízbe, csak egy kis kőre, vagy pici vasfára kötözd rá damillal, hogy ne repüljön fel. De úgy is lehet hogy nem kötöd rá semmire, csak bedobod a vízbe.
2012. júl. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igaz hogy nem eszik a csigák a növényt általában, de ha nálad barnulnak a növények, az valószínűleg a fényhiánytól van, azért mondtam anubiast, mert az kevés fényen is elvan. Nehéz tönkretenni.
2012. júl. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem barnulnak, hanem szabályosan elfogynak, mert megeszik a csigák. Barna csigák.

Ilyenek: [link]

2012. júl. 1. 12:50
 6/11 A kérdező kommentje:
Rákerestem az anubias nevű növényre. Pont ez pusztult el két nap alatt az akváriumban. Valamit nagyon rosszul csinálhatok...
2012. júl. 1. 12:51
 7/11 anonim ***** válasza:

2 nap? és a csigák élnek?


Lehet hogy nem vízben nevelték a növényt amit vettél, hanem szárazon? Mert ezt ezt másképp nem tudom elképzelni.


Akkor vegyél tüskés hínárt, azt nem tudják szárazon nevelni.

2012. júl. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Platypus ***** válasza:
Garantáltan nem a csigák a bűnösök. Valami hiba volt a növénnyel, és nem is kicsi. Ennyi idő alatt még egy szárazföldi növény sem szokott szétrohadni a víz alatt. Vitorlavirágot szoktak árulni hamis akváriumi növényként, nem azt vettél véletlenül?
2012. júl. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Rákerestem a vitorlavirágra és de! Határozottan így nézett ki. A csigák élnek, szaporodnak, láthatólag nagyon jól érzik magukat. Azért gondoltam, hogy ők eszik meg, mert eddig az összes növény "eltűnt" és a csigák folyton rajta voltak.
2012. júl. 1. 14:02
 10/11 anonim ***** válasza:

Az algát szokták enni a növényekről, meg az elhalt növényi részeket, de az élő növényt nem bántják. Pl a hólyag, zebra, splky.


A postakürt csigára írják, hogy nagy növénydaráló, de nekem van olyanom is, és nem csinálnak bajt ők sem, de mondjuk itt sok növény van. Lehet észre se venném ha megennék egy részét :/

2012. júl. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!