Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért halt meg az aranyhalam?

Miért halt meg az aranyhalam?

Figyelt kérdés
Van egy start 250-es tómedrünk a kertben. Élt benne 2 aranyhal és egy choi. Az egyik aranyhal kb egy órája meghalt. A víz tetején az oldalán feküdt. A tóban vannak növények, árnyékba is tudtak volna húzódni a halak. Macskát nem tartunk (esetleg kóbor megtámadhatta), de sebeket nem láttunk rajta. Szerintetetek mi lehet a baj??? Betgség??? Mit csináljak, hogy a többi nehogy meghaljon? Nagyon megszerettem őket:(
2012. júl. 3. 15:44
 1/6 godi válasza:
Vagy beteg volt vagy a vízzel lehetett valami baj.
2012. júl. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Platypus ***** válasza:
Ha 250 liter az a tómeder, akkor valószínűleg a meleg volt a baj. Melegben a lebontó baktériumok nem teljesítenek jól, leromlik a vízminőség, a halak meg pont érzékenyebbek lesznek az ilyesmire. Az oxigéntartalom is lecsökken, ami tovább terheli a halakat.
2012. júl. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszaitokat (persze azért, más véleményét is szívesen veszem), remélem ennek a kettőnek már nem lesz baja. Minden nap (mivel elég sok párolgott is belőle) töltöttem még rá vizet, gondoltam frisebb, jobb lesz tőle a víz. Most megpróbálom egy nap többször ezt megtenni (legalább a nagy meleg ideje alatt), hátha jó lesz így.


Mégegyszer köszi ja és persze ment a zöld kéz mindenkinek !

2012. júl. 3. 17:48
 4/6 Platypus ***** válasza:
Sokat jelentene, ha vennél egy csobogót vagy szökőkutat, ami mozgatná a vízfelszínt. A koinak meg pár éven belül nagyon kicsi lesz ez a hely, jobb lenne, ha elcserélnéd egy aranyhalra(majd valamikor, ha elmúlik ez a dögmeleg).
2012. júl. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Macska nem tudta volna megtámadni, annyira nem béna az a hal sem, a cicus pedig nem veti bele magát a vízbe! :)
2012. júl. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm,nektek is. Mostár csak az bosszant, hogy az állat boltban elmondtam, hogy mekkora ez a tó és ez alapján kértem, a halakat, azt mondták minden egyéb felszerelés nélkül ellesznek benne. Most meg itt van. Kicsit állatkínzónak érzem magam emiatt...
2012. júl. 4. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!