Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ti milyen CO2 palackot és...

Ti milyen CO2 palackot és felszerelést használtok? Mennyi időre elég?

Figyelt kérdés
2012. júl. 3. 22:52
 1/3 anonim ***** válasza:
1 liter víz egy negyed élesztő 2 deci cukor, elég vagy 4-5 napra,és elég olcsóra jön ki, és használ is !
2012. júl. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Most szívatsz?
2012. júl. 4. 13:25
 3/3 anonim ***** válasza:

Úgy is lehet CO2-zni, mert az élesztő cukorral öszekeverve gázt fejleszt pl egy kóláspalackban, a palack tetejére fúrsz egy lukat, beleraksz egy kis vékony csövet és akkor nyomja kki a CO2 gázt.


De pl ha veszel egy szénsavas ásványvizet, az is dettó ugyanezt csinálja, hogy engeri ki a CO2-t, és kis csövön át lehet vezetni az akváriumba.


De ez mind nagyon ingadozik. Első nap nyomja ezerrel, aztán egyre kevésbé, végül kifogy.


Pl az élesztős az lehet hogy első nap véletlenül nagyon erősen nyomja, és ha véletlenül sokat keversz be, megfulladnak a halak. Én így nyírtam ki egy algaevőt régen kis akváriumba.



Ennél jobb megoldás az hogy palackot venni, plusz egy reduktort és egy porlasztót, mert azt be lehet állítani fixen, hogy mindig ugyanannyi gázt fújjon a vízbe, folyamatosan szépen lassan tudja adagolni.


Nekem palackos van, de hát az drágább persze. Egy 10 kilós hegesztős palack így bent van akvárium mögött, hát nem akvárium boltba vettem, de szerintem az 5 év mulva se fog kifogyni :)

2012. júl. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!