Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat válasszak?

Milyen halakat válasszak?

Figyelt kérdés
Van egy 112 literes akváriumom, 2x18 watt fénycsővel, 100 wattos Jager rúdmelegítőm, jó pár vallisneria növénnyel Aquatic Nature Pro-Soil talajjal és atman 3336-os szűrővel. Milyen halakat és mennyit tehetek bele, hogy változatos is legyen de ne legyen túltelepítve? Előre is köszönöm!

2012. júl. 8. 13:31
1 2
 1/11 anonim válasza:

Szerintem kisebb színes csapat halakat válasz, pontylazac féléket, és néhány páncélos törpe harcsát mellé.

Elég sok fajta van mind két csoportból, szóval szerintem jobb ha a saját ízlésednek megfelelően választasz.


A halak száma olyan 25-30db, persze 3-5 centis példányokra nézve.

2012. júl. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem majdnem pont ilyen van, azzal a különbséggel, hogy 2db AT-3335-ös szűrőja van. Kb 10 NK-s víz van benne, és sok mini hal keverve: Boraras Urophthalmoides, Danio erythromicron, Microdevario kubotai, Gyöngy Dánió, Danio tinwini, Aplocheilichthys Normani, Pseudepiplatys annulatus, törpeszívóharcsa, Yellow garnélák, New bee garnélák és néhány csiga.
2012. júl. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! a vizet mivel tudom megállapítani, hogy milyen?
2012. júl. 8. 14:57
 4/11 Platypus ***** válasza:
Ha nagyon változatos akváriumot szeretnél, akkor jó választás, ha néhány elevenszülő faj sok színváltozatát telepíted. 10 hím guppit például úgy is össze lehet válogatni, hogy még hasonló színűek se legyenek köztük. A mollyknak és a plattyknak is rengeteg színváltozata van. Így 2-3 fajból megoldható, hogy a szivárvány minden színe úszkáljon az akváriumban.
2012. júl. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2012. júl. 8. 15:15
 6/11 anonim ***** válasza:

Neptun keménység teszt kb 300 Ft.

A csapvized valószínű hogy 15-20 NK körül lesz.


Abba inkább amiket Platypus mondott azokat a halakat tedd.


Nekem a mini halak tetszenek, de ez az én hülyeségem.

Pl kicsikből amandalazacot is lehet beletenni, ill ami bírja a 15 NK-t az általában jó csapvízbe. Ezek mini halak: [link]

de lehet törpefogaspontyocskát is, meg van még néhány ami nincs odaírva. Garnélák közül meg a Neocardinia fajok amik könnyen tarthatók az átlagos csapvízben. [link]

2012. júl. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kútvíz milyen lehet? jobb mint a csapvíz? én is a mini halakat szívlelem.
2012. júl. 8. 15:54
 8/11 anonim ***** válasza:
Minden kút más. Jobb helyen be szokták vizsgáltatni hogy iható e. Szegényeknél meg beleraknak egy halat és ha él benne, akkor meg merik inni, de ilyet csak filmen láttam.
2012. júl. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát én csak hal szempontjából kérdeztem, hogy jobb e mint a csapvíz :) inni nem iszunk belőle.
2012. júl. 8. 16:47
 10/11 Platypus ***** válasza:
A kútvíz általában még keményebb is, mint a csapvíz. Ha tiszta levegőjű helyen laksz, akkor az esővíz gyűjtés még jó megoldás, az elég lágy. Például a fele eső-fele csapvíz általában megfelel a közepesen lágy vizet igénylő halaknak. Persze csak ha mérésekkel ellenőrzöd, különben érhetnek meglepetések.
2012. júl. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!