Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek a hőség ellen?

Mit tegyek a hőség ellen?

Figyelt kérdés

több mint fél éve meg van az aksi,nem volt semmi probléma, heti 1 vizcsere volt.., ajzatporszívózás, megvolt mindig, néha a porszívózás 2 hetente történt... visszatett vízbe ment a sera vizelőkészitő.. most h nagy meleg van 4 naponta szedem le a víz 20%át... 112 literes az aksi.. van bene 2 méz gurámi volt 9 neon, 6 baltahasú, 6 kuli kuli kuli, amano red chery garik..

neonok gyönyörű nagyok 4-5 cm-s lettek fél év alatt. adok nekik élő fagyasztott kaját, lemezest minden.. olyan mérges vagyok most.. nenonok döglenek relytées módon mostanában... előszőr meghalt 1. nem volt semmi tünete, elmentem melózni előtte adtam kaját nekik, evet mind, hazajövök másnap és látom h garnélák csámcsognak valamin.. 1 szép angy nenon... utána maradt 8. eltünt még 1 annak nem találtam hulláját semmi előjele nem volt evett úszott töbiekkel... aztán marad 7.. ma nézem h legeslegnagyobb elpusztult... szitén semmi előjele tegnap evett úszott... látom hogyha beteg az állat.. ég világon semmi baja nem volt... erre most látom h eszik garik.. relytés mód.. melegere tudok gondolni.. másfél literes palackokkal próbálok lejebb vinni vizet.. most is néztem 31 fokos víz... baltahasúak, garnélák bírják akkor vörös neon mért nem? világítás le van kapcsolva... de ez nem kóser.. minden nyáron szépen felnevelt neonjaim meghalnak... amig nem volt meleg nem volt semmi baj 26 fokos volt vizük..


2 kis ventilátor mennyire vinné le a vizet? padlás térben lakunk..


1 halálánál azhittem h az élőkaja esetleg.. de már 2-3 hete elfogyott és nem kapnak, azota halt meg 2... mostanianak sincs semmi bajuk.. esznek szép, uszkálnak maradék 6. fogadni mernék, pár nap és elpusztul megint 1 emmi előjel nélkül.. biztos nem az ammonia nitrát a gond... mivel rendszerese takarítom..


2012. júl. 10. 20:44
 1/10 A kérdező kommentje:

erre mel21 fokos vizre tudok gondolni, de nincs előjele... úszik és felborul vagy én nem értem komolyan..


ne nézzetek hülyének, tényleg semmi előjele, betegség stb.. szép nagy legnagyobb neon volt.. tegnap még vígan falták a fagyasztott eleséget.. ma reggel is megvolt mind1. erre jövök meózni és látom a tetemét..

2012. júl. 10. 20:47
 2/10 A kérdező kommentje:

de egy vörös nneonnek azért bírnia kéne a 31 fokot? teszek bele 1,5 literes flakkont az leviszi azért 29 28-ra, utána visszamegy egy idő után.. e napi 3-4 et teszek...


flakkonról leszedem a matricát.. probáltam elusrolni.. ráagasszák azt... ásványvizes palack.. nem iszem h attól esetleg..

2012. júl. 10. 20:49
 3/10 anonim ***** válasza:

Az ammóniának és a nitritnek semmi köze a takarításhoz, és ilyen meleg vízben a lebomlás is másképp alakul.

Pontosan milyen szűrőd van?

2012. júl. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egyébként nem, nem kéne bírni a 31 fokot, az nagyon meleg.

Ráadásul azon kívül, hogy megfőnek, felgyorsul a bioritmusuk.

Amúgy se élnek sokáig, de melegebb vízben ez még jobban lecsökken.


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__3..

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__3..

2012. júl. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

régi, de fasza, nem jut eszembe neve... nem azzal van gond... meleg nyyírja őket ki, érdekes amíg nem volt ez dög meleg semmi bajuk nem volt...


4 naponta 20 litert leszedek... 2 vödör..


nem élnek sokáig? öreg diszhalinfó.. ha jól tom 8 évet kellene élniük nem felet jó körülmlnyek között, nálam jólvoltak tartva nem hiába nőttek meg 4 hónap alatt 4-5 cm-re kis halból.. majd tákolokventilátort mert ez így gané.. 27 fokon kéne tartani, 2 kis ventilátor ami számitógépbe van pl. az tudná tartani?

2012. júl. 10. 21:38
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálam 34 fok az aki vize, teljesen langyos ha belenyúlok. Sajnos a furcatusok nálam is feladták. Nem tudom hűteni jobban, nem tudok semmit sem csinálni. Sajnos ez van.
2012. júl. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
pc venti, pc venti
2012. júl. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt írják, hogy szerdán 30 fok, csütörtökön 24 fok, pénteken 25 fok lesz.
2012. júl. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

2 olyat csinálk.. most semmi kép nem veszekúj neonokat, majd szeptember körül ha nem lesz már ilyen dög meleg..:(


kedvenc neonom halt meg..:((( ő volt vezér vagy nem tom, többieknél nagyobb volt és kövérebb jóval..:(( tök szarul esik.. annyi nyugtat h jól éltek és láttam h jól érzik magukat. bár ez sovány vígasz mert hosszú távra terveztem őket.. nem h nyáron fele elpusztul ..:(((

2012. júl. 11. 02:43
 10/10 A kérdező kommentje:
Apukám autóvillamosság szerelő szóval ő vágja ezeket, az aki teteje, mert sett egyszer meghalt világítás trafóval volt valami túlmelegedett vagy micsoda, megcsinálta faszán.. valahova oda teszek 2 pc ventit.. legalább 2-3 fokot vinne majd le..
2012. júl. 11. 02:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!