Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Használhatok ytong téglát...

Használhatok ytong téglát szűrőanyagként?

Figyelt kérdés
Olvastam valahol hogy volt már evvel kisérlet, mivel elég porózus. Gondosan feldaraboltam 1x1cm-es kockákra ami nem kis erőbe tellt. Csakhogy leteszteltem és a 12nk vizet 20nk-ra keményítette, a sósav próba sem sikerült ugyanis folyton pezseg ha folyadékkal érintkezik (ahogy a levegő helyét átveszi a víz)és nem is lehet átmosni vele, mert benntmarad a pórusokban. Esetleg alábbhagy a keményítés ha már kioldódott belőle valamennyi?
2012. júl. 11. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:
De az miből van? Nem mészkő az egész? Mert akkor nem lesz jó.
2012. júl. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
bár sügereknek, hát nemtudom, be kéne rakni a vízbe és mérni PH-t, hogy mit csinál a vízzel, mennyire keményíti fel, de úgy hetek, hónapok alatt.
2012. júl. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

bocs, illetve PH-t mérni hogy mennyire lúgosítja, és

NK-t mérni hogy mennyire keményíti

2012. júl. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De szerintem a sima (vörös agyag) tégla jobb szűrőnek olyan szempontból, hogy az nem változtat semmit a vizen.
2012. júl. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Platypus ***** válasza:

Szerintem az Ytong anyagában meszes, így hiába savaznád, addig oldódna, amíg el nem fogyna.

Ha nagyon olcsó szűrőanyagot keresel, akkor a kertészeti agyaggolyó vagy a zeolit működőképes.

2012. júl. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,akkor ezt inkább hanyagolom.
2012. júl. 11. 18:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Az Ytong gyakorlatilag mészhomok tégla, ráadásul alumíniummal habosítják. Nem csoda, hogy megdobta a keménységet. Nem akváriumba való, még sügéresbe sem, mert könnyen mállik.
2012. júl. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!