Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy kígyókarú tengericsillagot...

Egy kígyókarú tengericsillagot találtam?

Figyelt kérdés

A kis 20 literes tengeri nanomba, van egy akasztós szűrő, húztam rá egy fehér szivacsot. Moltkor bemártottam az akváriumba egy kocka cyclops fagyi kaját, azt gondoltam a kis csigák megeszik, de szerintem nem ették, hanem csak vöröses lett tőle a szivacs. Mára kezdett barnulni, ezért kivettem, lemostam a csap alatt. És ahogy forgattam a csap alatt, találtam rajta egy mini, kb másfél centis, olyat mint ez, csak kisebben:


[link]


De az is lehet, hogy valami féreg, nem értek hozzá, csak valahogy ehhez hasonlít a legjobban.


Így abbahagytam a mosogatást és visszaraktam a szivacsot az akváriumba, aztán leugrott róla ez a kis csillag bigyó és elszaladt a kövek közé hátra. Szóval elvileg nem nyírtam ki. Most így nem tudom hova ment, de akkor ezt most mivel etessem? Azt olvastam régen, hogy a kígyókarú tengericsillag az halat eszik, de ha ilyen kicsi akkor mit? A cyclopsot ette szerintem a szivacson, csak azt nem szívesen tennék be megint, mert túl apró és szerintem koszolná a vizet. De ha nincs más ötlet, akkor rakok bele megint azt.


A nagy akváriumba egyelőre nem raknám át a csillagot, mert ott be tudna mászni a szűrő tartályba, meg hát még be sem azonosítottam pontosan, hogy miez. Szóval jó lenne itthagyni a minibe és még növeszteni egy kicsit.


Az artemiát megenné vajon?


2012. júl. 13. 03:40
 1/4 A kérdező kommentje:
Hja meg van nekem itthon egy kis tücsökneveldém, és multkor belemászott egy tücsök a mini tengeribe és ott volt pár órán át, aztán amikor rászántam magam hogy kivegyem, addigra eltünt. Lehet hogy ez a tengericsillag ette meg? Mert ha igen, akkor adhatok neki tücsköt is akár.
2012. júl. 13. 03:45
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is artemiára gondoltam, de élve, úgyis bírja a sós vizet. Úgy nem rontja le a vizet, és tud vadászni a csillag. De lehet hogy ez hülyeség.
2012. júl. 13. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez egy mezei kígyókarú csillag. Butaság, hogy megenné a halakat. Amíg kap vagy talál kaját esze ágában sincs vadászni.


Gyk. bármit megeszik a kajamardéktól a szárított kaján át bármit. Élő artemiát valószínűleg pont nem, mert ügyetlen vadász, a természetben is dögevő.

2012. júl. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
hjaa, oké, akkor döglött artemiát adok
2012. júl. 13. 12:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!