Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Oto halról? (Kérdésed túl...

Oto halról? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni mik a szükségleteik az Oto halaknak, 50 literes aksiban hányat lehet tartani, hány fok kell nekik. Előre is köszi!
2012. júl. 13. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Az oto, az Otocinclus rövidítése, ami egy gyűjtőnév.

Többféle Otocinclus van, eltérő igényekkel.

[link]

Általában lágy, savas vizet szeretnek, növényi rostokban gazdag táplálékoz, állandó, jó vízminőséget.

2012. júl. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)) Nem tudtam hogy ez több halat is jelöl..:)
2012. júl. 13. 14:44
 3/7 A kérdező kommentje:
Még az lenne a kérdésem, hogy bettával együtt melyik tartható? Mert ugye a betta nem éppen a legkedvesebb hal..:)
2012. júl. 13. 14:46
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálunk ezt árulják:

[link]


Lehet betta mellé tenni, 26 fokon elvan mindkettő.

de 28 fok fölött a törpeszívóharcsa már kifekszik.

Tehát arra kell csak figyelni hogy ne legyen 30 fokos a vize.

2012. júl. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Platypus ***** válasza:
Nálunk lehet, hogy O. affinis néven árulnak halakat, de valójában mind O. vittatus vagy macrospilus. Igazi affinist még soha nem láttam magyar boltban. De nem is lényeges, nagyjából azonosak az igényeik és nagyon kell mereszteni a szemed, hogy lásd a különbséget. Érzékenyek a vízminőségre, nem szeretik a CO2 adagolást és a túl meleg vizet, zöldségekkel és spirulinás tápokkal etethetőek. A közepesen kemény csapvíz megfelel nekik, de szeretik a lágyabbat. Csapathalak, legalább 4-5 példányt kell tartani a boldogságukhoz. Nappal is aktívak, ez egy elég pozitív tulajdonságuk a többi algaevő halhoz képest.
2012. júl. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A bettával le se sz.ják egymást. Nem a "kedvesség" miatt nehéz társítani őket, hanem azért mert a betta melegebb vizet szeret.
2012. júl. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jah, akkor nem tudom, hogy nekem melyik van, de annyira egyformák mind.
2012. júl. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!