Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szekrénybeli gondok?

Cerberosz kérdése:

Szekrénybeli gondok?

Figyelt kérdés
ti hogyan raktátok a szekrénybe a technikát? A külső szűrő mellé odarakhatom a világítást, és a világítás trafóját vagy külön helyre rakjam őket? Az elosztó az oldalfalra van ragasztva.
2012. júl. 13. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Én a világítást az akváriumra raktam, mert a külső szűrőm szeret sötétben lenni.

:D

2012. júl. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi az eszes választ, szerintem mindenkinek világos h mit akarok, bár EGYeseknek lehet h nem.....
2012. júl. 13. 18:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát erre én nem mernék mérget venni.


Lámpa hőt termel, a hő felfelé áramlik. Külső szűrő teljesen zárt, és nem hatol át a fény rajta. Akkor nem értem hogy mit akarsz hova rakni? Ja kétoldalúval ragasztottad az elosztót, akkor figyelj oda hogy legyen annak az elosztónak hova esnie! 10*10 es felületen, lemezlapon, nekem egy rc helikopter távirányítóját tartotta a kétoldalú ragasztó, és nemrégiben egy nagyon furcsa zajra lettem figyelmes, majd egy hatalmas csörgésre a monitor mögött. A másik távirányítót még tartja, szóval minőségi a cucc, de ne vegyél rá mérget.

Ha a trafó pedig ez az egyszerű Somogyi-féle kacsakő formájú cucc, akkor attól sem kell tartani. Ha viszont a somogyi-féle tégla formájú és súlyú akkor csavarozd oda inkább azt az elosztót.

2012. júl. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én csak a villásdugó aljzat helyére vagyok kíváncsi hogy rakhatom e egy szekrénybe a világítást a trafókkal együtt oda ahol a szűrő is van?
2012. júl. 13. 22:26
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálam a külső szűrő ilyen AT-3335 típusú, annak a tetejére ráraktam a konnektort. Ha lerobban róla a cső, akk lehet hogy a víz konnektorba folyik, de nem fog lejönni mert erősen ráraktam és megráncigáltam. Ez az egyik szekrénybe van.



A másik szekrénnyel volt egy kis problem. Tetején kis akvárium, azon egy akasztós külső szűrő, de a szűrőt magasabbra tettem az akv mögé egy műanyag lemezre, hogy víesés legyen. Egyik nap előrébb húztam az akváriumot, aztán eldőlt mögötte a műanyag lap, és a vízesés elkezdett folyni az akvárium mögé. Kinyitottam a szekrényt, megkerestem a dugóját és kihúztam.

De utána nézem, hogy elég sok víz folyt le, és még mindig folik az asztalról, pont bele a hosszabbítóba.

Aztán megfogtam az időkapcsolót és nagyon forró volt.

De tökre nem tudtam hova van bedugva az egész, mert nekem össze-vissza mennek a hosszabbítók minden irányba több akváriumhoz, meg szoba növényhez és terráriumhoz, és van a falba kb 4 helyen dugasz. Ezért mivel tudtam, hogy esélyem nincs ezt most megkeresni, óvatosan megfogtam a hosszabbítót és kiöntöttem belőle a vizet úgy, hogy közben be volt dugva, aztán mellette elkezdett füstölni az időkapcsoló, azt kirángattam 2 ujjal gyorsan.

Aztán megkerestem a dugaszt és kihúztam a falból. Egyébként ozmo víz volt az akváriumban nagyrészt, mert ez sima növényes nano, és az ozmo nem annyira nem vezeti az áramot, tehát a biztosítékot nem csapta le. Persze kihúzgáltam mindent, és utána sötétben ott hagytam egy napra. Másnap összedugdostam és minden működött, még az időkapcsoló is. Na azóta annál az egy akváriumnál szépen feltettem az asztalra a hosszabbítókat :)

2012. júl. 14. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!