Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy "hétköznapi" (pl. :...

Egy "hétköznapi" (pl. : íróasztali) lámpával is meglehet világítani egy (garnélás) akváriumot? Vagy speckó akváriumi lámpát vegyek?

Figyelt kérdés
2012. júl. 14. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Teknőseimet sima asztali lámpával világítóm, nekik ez is elég, de szerintem a garnéláknak lehet speckó lámpa kéne. Én beszélnék a helyedbe valami akvarisztikussal, de olyannak akit ismersz/ vagy tudod hogy nem ver át, mert ha nem kell nekik, mármint a garnéláknak, akkor is simán rádtukmálhat több ezer forint pénz kidobással...

Járj utána, de én a helyesbe megpróbálkoznék először csak valami egyszerűbbel.:)

2012. júl. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet, csak a növényeknek kevés az a fény. Próbáld ki. Ha barnulnak, akkor több fény kell és növényekhez 6500 Kelvines izzót szoktak használni, mert az áll legközelebb a nap fényéhez.
2012. júl. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
egy 10 W-tos égő megfelel?
2012. júl. 14. 21:31
 4/8 anonim ***** válasza:
hát mittudomén, egy alacsony 20 literes akváriumhoz kb igen.
2012. júl. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Gratulálok az elsőnek, pont a teknősnek kéne speciális uv-s világítás. A vízinövényeknek megfelel egy akármilyen coolwhite, vagy dayligth cső.
2012. júl. 15. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Platypus ***** válasza:

Ha az a lámpa fénycsöves, akkor megfelel, legfeljebb a csövet kell cserélni benne 6500K-s példányra. 20-25 literben, alacsony fényigényű növényekkel használható.

Ha hagyományos égő van benne, akkor felejtős, 10W nagyon kevés fénymennyiséget ad le.

2012. júl. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én a tarisznyarákos akváriumom 12v 20W os lámpával világítom. (ugyanis ez az íróasztali lámpa paramétere)

[link]

Nagyjából ő hasonlít rá legjobban.

Vagy ő, de feketében:

[link]


Szóval hiába halogén a színhőmérséklete mégis elmarad a növényeknél elvárt-tol. Tarisznyarákoknál még nem gáz, mert mire a növény kipusztulna addigra tuti tarlóra vágják. Garnélás növényes akváriumnál, már gond lehet belőle. sőt egy magasabb színhőmérsékletű világítás még az állatkák színét is jobban kiemeli adott esetben.

2012. júl. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem meg van egy olyan asztali lámpám, ami sima égős.

Egy kb 20Wattos 6500 K-s kompaktizzót bele lehet tekerni.

Csak egy baja van, hogy az izzó függőlegesen van benne, pedig az az izzó vízszintesen jobban világít.

2012. júl. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!