Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az utóbbi egy hétben sorra...

Doruss kérdése:

Az utóbbi egy hétben sorra pusztulnak el a guppijaim. Mitől lehet? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Pár nappal a haláluk előtt fölpuffadnak, de nem olyan durván, szóval nem tűnik hasvízkórnak, a szemük sem dülled ki meg nem állnak szét a pikkelyeik. És csak a guppiknál van ez, a szumiknak semmi bajuk, bár lehet, hogy azért, mert a guppik már öregek.

Úgy másfél hete rendeltem néhány új növényt az akváriumba, lehetséges, hogy azzal hurcoltam be valamit, bár áztattam őket előtte metilénkékben.

Mit csináljak? Mi lehet a bajuk?


2012. júl. 15. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor valami más kaját adj nekik és nézd meg úgy mi történik.
2012. júl. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]

nézd meg ezt, lehet hogy a guppiaid érzékenyek a metilénkékre.

2012. júl. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy metilénkék-érzékenység lenne, mert egy külön vödörben áztattam a növényeket és leöblítettem, mielőtt betettem volna.

Amúgy változatosan kapnak kaját, mindenféle fagyasztottat fölváltva, meg néha lemezeset. Nem hinném, hogy baj lenne az etetéssel, mert változatos és már két éve, mióta itt vannak ezekkel etetem őket...

De arra is gondoltam, lehet, hogy csak az a baj, hogy megöregedtek. Mert itt születtek nálam mind, egyszerre. Csak gyanús, hogy mostanában ennyi meghal...

2012. júl. 15. 19:37
 4/6 anonim ***** válasza:
akkor passz
2012. júl. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, ez lehetséges. Valamely guppik már 4 éves korukban meghalhatnak. :(
2012. júl. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De ők fiatalabbak, mint 4 év. Úgy kb. kettő. De az is lehet, hogy beltenyészet volt mert ugyanarról a helyről vett guppikból születtek...
2012. júl. 17. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!