Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 10-15 literesben lehet...

Egy 10-15 literesben lehet tartani garnélát?

Figyelt kérdés
Olyan 12 liter körül számoltam. Gyakori részleges vízcserékkel működhet, vagy ragasszak egy nagyobbat? Olyan 20 litereshez lenne üvegem. Viszont ahhoz megintcsak megfelelne a légpumpás kicsi szivacsszűrőm?

2012. júl. 19. 17:05
 1/6 YourDestiny ***** válasza:
12 liter elég nagy odafigyelést igényel, meg fogod unni. Ragassz egy nagyobbat, ha van hozzá üveg. Egy 18-20 literesben már gond nélkül tartható 5-6 red cherry. A szivacsszűrő elég lehet, de ha van rá kereted, akkor én vennék egy 180-200 liter per órás kis motoros szűrőt.
2012. júl. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ragasszál kettőt és felváltva tartsd őket benne.

1 hónapig az egyikbe, aztán ha koszos a talaj, akkor halászd át a másikba. Én csináltam így régen. Így nem halnak meg és igazán koszos sem lesz a helyük soha.

Azt azért ne gondold, hogy egy ilyen kis akvárium be tud állni normális egyensúlyba, de így el lehet vele szórakozni. A Red Cherry, vagy a Yellow garnélák nagy túlélők. Semmi bajuk nem lesz.

2012. júl. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És inkább nagyobb alapterületű kell, vagy magasabb akvárium?
2012. júl. 19. 19:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Inkább az alap legyen nagyobb.

pl 38 x 22 alap és 24 magasban tartottam már őket, de még az alacsonyabból sem ugrottak ki, olyan is volt.

2012. júl. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A legalacsonyabb akvárium szerintem kb 15centi magas volt amibe voltak nekem red cherryk.
2012. júl. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Viszont a crs az volt hogy kiugrott belőle. A red cherry az nem.
2012. júl. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!