Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumba tehetek nádat?...

Akváriumba tehetek nádat? (alga megszüntetésére)

Figyelt kérdés
A víz természetes tisztítása miatt érdekelne, hogy alapos tisztítás után betehetem-e, és okoz-e valamilyen kárt az akváriumban, pl.: kitöri az üveget stb. van-e tapasztalatotok ezzel kapcsolatban? úgy gondoltam ha nő akkor vissza-vissza vágom mindig egy kicsit. a többi növényt nem fogja felülmúlni ez egy jó természetes szűrő is lenne nem ?

2012. júl. 21. 10:24
 1/9 A kérdező kommentje:
élő nádról lenne szó visszametszve tisztítva
2012. júl. 21. 10:25
 2/9 A kérdező kommentje:
ha sót rakok bele a guppik miatt, nem készíti ki a nádat vagy a többi növényt?
2012. júl. 21. 10:40
 3/9 anonim ***** válasza:
Nádon még nem gondolkodtam, de biztos van olyan ami kicsi fajta. Az üveg szétnyomástól viszont félnék. Más megoldás nem jó? Nálunk külső szűrő van, ritkán tisztításkor nyomok bele BioNitrivecet. Sok növénnyel, kevesebb hallal vissza lehetne szorítani az algát.
2012. júl. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 bamboochatheone ***** válasza:
Hínárt tegyél bele vagy úszó növényeket, ezek elszívják a tápanyagot az algák elől.
2012. júl. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem jó ötlet, szobában nem él meg a nád, kevés neki a fény, ráadásul mocsári növény, akváriumban nem érezné jól magát.


Én amit akváriumban használok, az a tüskéshínár, rengeteg tápanyagot megköt és nem fényigényes. Illetve van egy nyitott külső szűrőm, abban pedig szerencsebambuszok vannak felül, mondanom sem kell, igazán élvezik a helyzetet. Egy ilyen nyitott szűrőtartályt összedobhatsz fillérekből, nagyon jó kis szűrő. Mehet bele lávakő+szivacs, belegyökerezik a bambusz és tökéletes az egyensúly.

2012. júl. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, az az igazság hogy most inkább csak így magában próbáltam volna ki, kis hajtásokat tettem volna bele, világítás lett volna tehát fényt is kaphatott volna, viszont az nem tudom hogy lett-e volna olyan erős a gyökérzete idővel, hogy szétnyomja az akváriumot ezt nem tudom és ezért nem mertem belefogni eddig
2012. júl. 21. 13:06
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy nádat szedtem ki idén nyáron egy tóbol, de aztán vissza is dobtam mert tele volt levéltetűvel. Pedig biztos jól nézett volna ki. De nem hiszem hogy sokáig megmaradt volna. Sok fény kell neki tényleg.
2012. júl. 22. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A nád víz alatt elrohad nem? Úgy láttam, hogy csak a töve van vízben.
2012. júl. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
tényleg elrohad a víz alatt, de ezek voltaképpen olyan hajtások, amelyeknek már vannak gyökérképződményei a végeik vissza vágva, hogy csak egy kicsit kilógjanak a vízfelszínén kívülre, és még ne érjenek hozzá a tetőhöz az új hajtás pedig valószínűleg a víz alól jöhetne a későbbiekben, köszönöm a válaszokat, azért milyen szép lenne ha egy ilyen környezetben lennének a halaink természetes jellegű növényzet és természetes szűrés oxigén ellátás, jó lenne igaz?
2012. júl. 22. 07:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!