Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kb.330 Literes akváriumhoz...

Sikítamacska kérdése:

Kb.330 Literes akváriumhoz milyen sügéreket ajánlotok?

Figyelt kérdés
nem akarok olyan nagyon kicsi halakat bele a legkissebbre max 5 cm körül gondoltam és akarok bele valami nagyobb testű békés fajt. ( az akvárium 150 cm hosszú szóval sügéreknek ideális )

2012. júl. 23. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:

pl kék és sárga malawi sügereket:

[link]

2012. júl. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Tarts Viktória tavi sügéreket.

Nagy a tűréshatáruk, könnyen szaporodnak, nagyon díszesek, és a fajaik túlélése azon múlik, hogy az akvaristák tartani fogják-e őket, vagy nem.


Pl:

Haplochromis species #44  Vagy Pundamilia nyererei, Lithochromis rufus vagy hasonlók. Sokan mondják, hogy összeívhatnak, de ha elég búvóhely van kevés fajjal

2012. júl. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

akkor nem ívnak össze.


Bocsi hogy kettőben ment el.

2012. júl. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát őszintén mind a 3 nagy tóból szeretnék sügéreket. Meg még 1-2 Amerikai faj is tetszik , de még mindig nem találtam olyan nagytestű fajt ami olyan 30 cm körülire nől és békés. A diszkoszhalon is gondolkoztam mert nagyon szépek és 20cm-nél nagyobbra nőnek de elég kényesek és 28-30C ideális a számukra ami más sügereknek elég meleg szerintem.


Ja és még valami, szerintetek hány fajt érdemes egy akváriumban tartani ?


Viszont azért már vannak elképzeléseim , amik eddig úgy nagyon tetszenek azok a :Malawi-Jégsügér, Kakadu Törpesügér, Pillangó Törpesügér, Császársügér, Napfény Császársügér, Sárgafarkú lazacsügér, Óriás bojtosúszójú sügér ,Meggyhasú , Malawi jégsügér , jéghátú nyílsügér, citromsügér

2012. júl. 23. 23:15
 5/9 Frontosa ***** válasza:

Ez nem így működik, először olvasgatnod kellene. Egyáltalán hogy állsz a szűréssel? Nem rakhatsz össze vissza mindent, különböző élőhelyekről. 30 centis halakat sem rakhatsz ekkora helyre. A max. ami elfér a Delfinsügér vagy Császár, de én inkább kisebb testű Malawikat javasolnék és sok-sok olvasgatást mielőtt belefogsz. 2-3 faj 5-7 egyedét tarts, 1 hímre jusson min. 3 nőstény. Szóba jöhet pl. a békésebbek közül M.Callainos, L.Hongi, P.Saulosi, M.Estherae, I.Sprengerae, L. Caeruleus, ezek moorii-kal is jól társíthatók. A Császársügerek pedig jól társíthatók hasonló méretű és felépítésű fajokkal de pl. Cyprichromis-okkal is.

Olvasd el Lukács-Sinkó: Tanganyika és Malawi tó sügérvilágát mielőtt belefogsz.

Üdv,

2012. júl. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Természetesen tisztában vagyok vele hogy ez nem csak így megy :D Csak próbálok egy képet kialakítani magamban hogy mégis milyen fajokat tartsak. Ezen kívül még meg kell oldanom a szűrőt (úgy olvastam valahol ,hogy sügéreknél a külső szűrő a legideálisabb) aztán még a világítást , búvóhelyeket kialakítani , álványzatot megcsinálni mert az ágyam mögé akarom stb.
2012. júl. 24. 14:52
 7/9 Frontosa ***** válasza:

Így van ahogy mondod, külső szűrő kell oda és egy kiegészítő belső, a vízforgatás és a mechanikai szennyeződések miatt. Ha komolyan érdekel a dolog, minden hasznos infót és és fajleírást képpel megtalálsz a már említett könyvben. Nagyobb testű a Delfinsügér is, békés, könnyen szaporodik és szép is, Császároknál az a gond, hogy csak a hím szép, amibe egy kezdő hamar beleun. A már említett fajok viszont könnyen társíthatók, 8-10 centisek, azaz nem annyira kicsik. Ez utóbbiakból tarthatsz 3 faj, fajonként 5-7 egyedét, 1 v.2 hímmel (Yellow-ból, Levendulasügér-ből mehet két hím is).

Üdv,

2012. júl. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod :D
2012. júl. 24. 18:53
 9/9 YourDestiny ***** válasza:
Ekkora helyen csak 15 centimétert nem meghaladó sügerek tarthatók, kifejlett méretüket tekintve, de inkább kisebb fajok. 10-12 sügér ideális, többet nem tennék. Az afrikai és amerikai sügereket ne társítsd, nem jó ötlet. Vagy az afrikai, vagy a másik kontinensről származó halaid fogják kisajátítani és uralni az akváriumot. Ajánlom figyelmedbe a cichlids.hu ARTICLES menüpont alatt található írásait, bő leírást találsz az ismertebb fajokról.
2012. júl. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!