Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel tudnám ezt elérni? (KÉP)

Mivel tudnám ezt elérni? (KÉP)

Figyelt kérdés
[link] Mivel tudnám elérni, hogy ilyen szép füves legyen az akváriumom? Mi ez a fű szerű növény a képen? Vagy valami hasonló mohára vagy valamire gondoltam amit az akvárium egy kis részébe betudnák lakoltatni!

2012. júl. 24. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:
co2co2co2co2co2co2 (és nem élesztős) Táptalaj.
2012. júl. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
.
2012. júl. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom a pontos nevét, nekem hasonló moha volt, az akvárium kb 1/3-át ültettem be vele, aztán az egész aljzatra szétterjedt. Ha a kereskedésben nagyjából leírod mire gondolsz vagy viszel képet biztosan tudnak adni ilyet.
2012. júl. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez parvula, kell hozzá növényes talaj, 1w/liter világíás, tehát erős fény, 6500 K daylight fénycsövekkel, meg CO2, de nem élesztős hanem rendes palackos, reduktorral, meg porlasztóval. Azon kívül tápozni kell mindennap.


pl itt egy CO2 szett, ez már elég jó, ez pár hónapig kitart, aztán a palackot újra kell töltetni és az asszem 4500 Ft egy töltés.

[link]



De ha CO2 nélkül akarod megoldani, akkor vegyél jávai mohát, kötözd egy vasfára, az nem lesz olyan szép. Vagy vegyél lilaoepsis füvet, az megmarad apró kavicsban, táptalaj nélkül is, csak a gyökeréhez kell nyomni táptablettát, pl panzi aquaplant.

[link]

2012. júl. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A lilaeopsis brasiliensis tényleg jó ötlet szerintem még azzal a legkönnyebb bánni a talajtakarók közül.
2012. júl. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

vagy még van pl "Echinodorus tenellus" fű, ez szintén megmarad CO2 nélkül és kicsit gyorsabban terjed.


Ha lilaeopsist veszel, abból sokat kell venni, az kb fél év alatt duplázódik, tehát nagyon lassan nő.

2012. júl. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Esetleg még vehetsz folyékony növénytápot pl Easy life pro-fito-t, mellé pedig Easy carbo-t. A semminél jobb, viszont a carbo csak akkor ér valamit ha naponta adagolod kimérve pontosan ami rá van írva. Nekem ehhez nincs türelmem, de ettől szebb lesz, és gyorsabban nő a fű.
2012. júl. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nem akarok ilyen nagyban gondolkozni mert nagyon pici 54 literes akim van. De köszi eddig jávain gondolkoztam. Köszi az ötleteket! :D
2012. júl. 24. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!