Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » SOS! Vettem egy törpeharcsát....

SOS! Vettem egy törpeharcsát. Azt mondták tarthatom neonhalak és mollyk között de most olvastam neten h ragadozo állat fogja bántani a többi halat?

Figyelt kérdés
2012. júl. 26. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg bántani fogja őket: (
2012. júl. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de ahol vettem ott is neonhalak közt volt..
2012. júl. 26. 12:15
 3/7 anonim ***** válasza:
azok a halak, amik kis halak között nőnek fel, mint a te sztorid, nem bántja őket... :)
2012. júl. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Frontosa ***** válasza:

Milyen harcsa ez? Olyan díszhal nincs, hogy törpeharcsa! Talán mielőtt megveszed utána kellett volna nézni, hogy mit is veszel.

Diszhal.info-n nézd meg, hogy mi a faj megnevezése, akkor már okosabbak leszünk.

Üdv,

2012. júl. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 bamboochatheone ***** válasza:
Teste a folyami harcsáénál zömökebb, a fejtájékán felülről és a farokrészén oldalról lapított testű hal. Háromnyaras korára elérheti a 20–25 centimétert. A Magyarországon előforduló törpék méretüket tekintve kisebbek, mint az őshonos formái. Eredeti élőhelyén elérheti az 55 centiméteres nagyságot és a 2,8 kilogrammos súlyt. Aránylag nagy feje széles, elől lapos az orra hosszú és a szeme kicsi. Alsó és felső állkapcsán 4-4, összesen 8 bajuszszálat visel. A felső állkapcsán lévőkből 2 bajuszszál a szem és az orrnyílása között, a két leghosszabb pedig a szájszögletében helyezkedik el. Széles szájában sűrű kefefogazata van. A hátúszójának elején egy erős, szúrós csonttüske van, melyet 6 úszósugár követ. Farkalatti úszója hosszú, sugarainak száma 17-23, fölötte a hátoldalon egy apró zsírúszó is elhelyezkedik. Bőre pikkelytelen, csupasz és az oldalvonala gyakorlatilag végigfut a testén. Háta sötétbarna, oldala felül sötétbarna, lefelé fokozatosan világosabbra válik, szürke, márványozott, foltokkal. Hasa a szennyes-sárgától a tejfehérig változhat. Legnagyobb példányai ritka esetben akár 25-30 centiméter nagyságúak is lehetnek. A magyar horgászrekord 1,98 kg, melyet 1996-ban regisztráltak.
2012. júl. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ez ilyen csigaevő törpeharcsa.tisztítóhal féle.
2012. júl. 26. 18:39
 7/7 anonim ***** válasza:

Most vagy csigaevő, vagy harcsa. Nincs olyan, hogy mindkettő egyben.


A leggyakoribb csigaevő hal a botia, de ő nem harcsa.

Algaevő harcsából a leggyakoribb az anci és a törpeszívóharcsa.


Botia: [link]


anci: [link]


Törpe szívóharcsa: [link]


Törpeharcsa: [link]

2012. júl. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!