Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pipál a guppim?

Evolet1625 kérdése:

Miért pipál a guppim?

Figyelt kérdés
Van egy 54 literes akváriumom, benne 4 guppi, 3 platti, 1 anci(de ő még nagyon pici, durván 2 centi) és 1 rózsalazac( tudom hogy rajhal és legalább 6-8 kell belőle, de a hugi hozta haza és nem volt szivem kidobni, többet meg még nem érkeztem venni). Ilyen szűrő van hozzá: [link] és a víz 26 fokos. Van hozzá külön még egy levegőztető 96l/h. (szal mind a kettőből megy a levegő) Van benne még két növény is. Két napja csináltam vízcserét, több mint 30%-ost és azóta az egyik guppim egyfolytában pipál a víz felszínén. A többinek semmi baja. Mit csinálok rosszul?

2012. júl. 27. 18:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem járattad az akváriumot 1-2 hetet üresen, halak nélkül, berendezve feltöltve. Emiatt nincs kialakult baktérium kultúra a vízben, aljzatban, és így nagyon hamar felmegy a nitrit, nitrát szint. Ezek megakadályozzák az O2 felvételét.

De lehet hogy nem nagy a baj ugyanis az elevenszülők hajlamosak a pipálgatásra.

Ha csak felmegy pipál pár másodpercig és aztán továbbmegy akkor nincs gáz, de ha mondjuk percekig csinálja kis megszakításokkal kvázi megállás nélkül akkor, vízcsere a gyógymód.

2012. júl. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
4 napig ment üresen az akvárium szűrővel meg minden, lehet hogy ez a probléma tényleg, de nem tudom... Most különraktam egy befőttesüvegbe egy levegőztetővel de még mindig ezt csinálja... aggódom érte.
2012. júl. 27. 18:53
 3/3 A kérdező kommentje:
Kicseréltem a víz 90%-át de utána sem volt jobban, végül külön raktam egy napra karanténba, egy picit sós vízbe egy napra, levegőztetővel és utána már mikor visszaraktam, egyáltalán nem pipált. Köszönöm a segítséget :)
2012. júl. 29. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!