Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ellepte 200 l-es akváriumomat...

Ellepte 200 l-es akváriumomat a csigahadsereg. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Rengetegen vannak! 6 hètig apukám etette a halakat,mert nem voltam itthon, gondolom túletette őket. A csigák szőnyegszerűen ellepték az alját és az oldalán sincs kevés..... Mit csináljak????
2012. júl. 28. 14:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ajándékozd oda őket valakinek, aki teknőst tart :)
2012. júl. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Tegyél bele csigacsapdát.

valami forrázott salátát, vagy parizert, vagy ilyesmit, amit szeretnek, beteszed a vízbe egy tálcán, mondjuk befőttesüveg tetején, éjszaka beteszed, reggelre rámegy egy csomó, és így tömegesen tudod kiszedni a nagyját. (van gyári csigacsapda is)

Meg a szűrőt is szedd szét, mert előszeretettel petéznek bele, és onnan kiirthatatlanok.

Egyébként teljesen kiirtani nem fogod tudni, csak egy teljes restarttal. Kordában tudod őket tartani, de kiirtani nem lehet.

Használj easy carbo-t, az jót tesz a növényeknek, mellesleg gátolja a csigák szaporodását.

És esetleg tehetsz bele néhány csigaevő csigát.

2012. júl. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
ja, és persze az etetéssel állj vissza a normális szintre.
2012. júl. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
36%

Csiga két dologtól tud elszaporodni. Túletetés, sok alga.

Valamit tenni kellene.

2012. júl. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Csinálok csapdát parizerből, ez jól hangzik. A vizet lecseréltem, azjatot takaritottam, szűrőszivacsot a cserélt vizben kinyomkodtam.

Apu napi egyszer etette őket, szerinte pont eleget. A halak, mintha duplájára nőttek volna, akkorák....:) állitólag egY marékkal kiszedett belőlük, de feladta, mert mintha másnapra mégtöbb lett volna belőlük.

Holnap megírom, izlett e nekik a párizsi. Köszönöm!

2012. júl. 28. 16:46
 6/16 godapofis ***** válasza:
En egy szera csigacsapdat hasznalok es jol mukodik de tegyel par oves diszcsikot veluk mindenkeppen meg gatolhatod a szaporodast mivel szeretik a kiscsigakat
2012. júl. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 YourDestiny ***** válasza:
55%
Csigaevő halakkal lenne érdemes próbálkozni. A díszcsík hamar lerendezné őket.
2012. júl. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ok, hétfőn veszek gyilkos halakat.köszi! ( egyenlőre nincs nagy sikere a parizernek a vizben, azt hittem, jobban tódul majd rá a csigatömeg)
2012. júl. 29. 01:38
 9/16 anonim ***** válasza:

Mért nem szedegeted le a falról őket egyenként kézzel?

Ha olyan sok van, hogy látszanak, akkor minek a csapda?

2012. júl. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Csak nehogy valami ilyen "gyilkos halat" vegyél:

[link]

Előbb érdemes utánajárni a helyigényének, tudsz e egyáltalán olyan halat tartani.

Egyébként a csapdában a csalit lehet váltogatni, de van hogy 2 nap is eltelik, mire (kicsit el kezd rohadni) és egyáltalán kajának nézik.

2012. júl. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!