Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyire szabad melegednie a...

Mennyire szabad melegednie a folytó tekercsnek?

Figyelt kérdés

A gyári tetőmben csak 1x15W fény volt ami nem sok így beletettem még 15W, méghozzá úgy hogy vettem egy ilyet: [link]

Természetesen nem 30W osat, de mivel nem találtam 15W ost, így 18W osat vettem. Na most gondoltam a nagyobb tekercs elbír egy kisebb csövet, de most nagyon melegszik.

Lehet az a baj hogy 15W-os csövet használok 18W os tekercsel?

Azt hogy elég meleg úgy értem hogy TÖBB mint 100°C (rácsöpp víz = felforr)

Nem nagyon bízom így a dologban, lehet baj belőle?


2012. júl. 28. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ennyire biztosan nem. Kérdezz meg egy villanyszerelőt, mert ha leég, vagy leolvad a fedél, az nem jó móka.

Nem tudom, hogy a kisebb teljesítményű cső okozhatja-e ezt, de nézesd meg.

2012. júl. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Érdekes, mert pont akkor nem kéne melegednie szerintem ha nagyobb a gyujtó, mint a cső.


Pl én egy 1x25 Wattos fojtótekercsre raktam egy 18 Wattos csövet:

[link]

[link]

[link]

Ezeket kókányoltam össze és csak langyos.

2012. júl. 29. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
(ez nem azért barna, mert már elégett, hanem azért mert már ezer éves. Egy világítótáblából szedtem ki, amiben hosszabb cső volt, aztán kicsit összébb toltam a foglalatot és beleraktam egy rövidebb csövet)
2012. júl. 29. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
bocs, folytótekercs helyett gyulytót írtam, mind1, érted azért.
2012. júl. 29. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, értem. Köszi. Az a helyzet hogy é n is úgy gondoltam hogyha nagyobb abból baj nem lehet. Hát most ez van. Lehet hogy előbb-utóbb csinálok egyet fixen mint ahogy te is.
2012. júl. 29. 08:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!