Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem eszik a rákom?

Miért nem eszik a rákom?

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam egy rákot: [link]

Aznap biztos a nagy izgalmak érték, ezért megértem h nem evett. Viszont ma egész nap mászkált, látszólag jól érezte magát, de ma sem evett. Lesüllyedős és szemcsés tápot is kapott.

A rák mellett halaim is vannak, egy műanyag ráccsal vannak elválasztva egymástól. A rácson keresztül próbálkozik elkapni a halakat, de persze nem éri el...

Lehet h inkább halat akarna enni? Vegyek neki fagyasztott halat? Vagy előbb utóbb megeszi a tápot is?


2012. júl. 28. 21:00
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
a fajtája procambarus clarkii (link)
2012. júl. 28. 21:01
 2/12 anonim ***** válasza:
47%
adj halat neki ha azt akar
2012. júl. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Igen, fagyasztott kajákat adjál neki, tápból legfeljebb kiegészítésnek pl sera vipachips-et, hasonló fajtájú rákom volt, tápokból az azt szerette.

De a fő kaja, az lehet fagyasztott hal, szúnyoglárva, tubifex.

2012. júl. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
szúnyoglárvám és tubifexem van. akkor holnap azzal próbálkozok. a fagyasztott halat pedig beszerzem. jelenleg is a halakra próbál vadászni... :(
2012. júl. 28. 21:22
 5/12 anonim ***** válasza:

Elvégre ragadozó.

Rovarlárvákat, csigákat, ebihalakat, kishalakat eszik.

Ha más nincs, rámegy a döglött állatokra is. De alapvetően ragadozó, ezen nem tudsz változtatni.

Remélem a szúnyoglárva nem szárított, annak nem sok tápértéke van.

2012. júl. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

a szárított hal mennyire jó ötlet? amit a teknősöknek is szoktak adni.

amúgy ez a süllyedős táp direkt rákoknak van, de simán átsétált rajta...

amúgy köszönöm a válaszokat. :)

2012. júl. 28. 22:35
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, olyannal nem etettem. De a fagyasztottakra jobban rá szoktak menni az állatok, és a szárítottban állítólag nincs is annyi tápanyag.

Hát próbáld ki. De ha tudsz venni fagyasztottat, az sokkal jobb lenne.

Tápokból meg millió féle van, nekem se nagyon ették azokat, egyedül ezt a vipachipset ették meg.

Eleve tápból kizárólag a sera, tetra, jbl jöhet szóba, azokban még talán van némi tápanyag. Ha nem ilyen gyártmány az a lesüllyedős, akkor érthető, hogy sétálgat rajta.

2012. júl. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nálam kubai kékrák volt csak (hasonlóan néz ki),

Az ette a "lesüllyedős" száraz rákkaját, ami ilyen kis karika formájú volt. Nem bogyó formájú. Csak sajnos nem tudom a nevét a kajának, mert már nincs meg a rákom se, meg a kajája sem. De ette a tubifexet is, szúnyoglárvát is. Viszont volt régen egy másik rákunk ami narancssárga volt, szintén ilyesmi kinézetű, az egyszer megevett egy kis harcsát.

2012. júl. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hable, lehet hogy ez a vipachips amit mondtam :

[link]

2012. júl. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Amit én vettem, annak a közepe lukas volt. Úgy nézett ki, mint egy mini úszógumi, ami nincs felfújva.

Ha érdekel majd megkérdem Atlantiszba ha arra járok.

2012. júl. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!