Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Új akvárium indításakor,...

Új akvárium indításakor, miután elültettem a növényeket azonnal adagoljam a növénytápsót, vagy várjak, amíg hozzászoknak a környezethez?

Figyelt kérdés
Ja és a vízi hortenziának kell valami gyökér tabletta is, vagy elég a lötty? Talán meglenne anélkül is? Mire van szüksége a fényen kívül?

2012. júl. 29. 22:18
 1/8 A kérdező kommentje:
Szóval mennyire igényes ez a növény tápozás szempontjából? Még nem volt ilyenem, annyit tudok, hogy fény az legyen neki bőven. 8 óra világítással megelégszik?
2012. júl. 29. 22:20
 2/8 anonim ***** válasza:

Ugyanannyira igényli a tápot, mint a fényt (tehát nagyon) illetve annyi táp kell neki, amennyi a fény. (ha kicsit kevesebb a fény, akkor tápból is kevesebb kell)

De alapjában véve ez félig ilyen mocsári növény, szóval intenzív világítás kell neki.

Hasznos neki a gyökértabletta is, pl sera flore plus. A tápozást egy hét múlva is elkezdheted, ilyenkor úgyis megállnak egy kicsit a növésben, és egyébként is vannak tartalékjai.

Easy carbo-t használhatsz még hozzá, vagy más CO2 forrást, pl élesztős co2-t...

A világítás ideje az erejétől is függ, 8 óra 1W/l körüli fényerőnél elég.

Ha ennél kevesebb, akkor tovább kell világítani, de 12 óránál tovább fölösleges, az a maximum.

Fényerőből pedig legalább 0,6-0,8 w/l-t el kellene érni.

2012. júl. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor veszek majd tablettát, növénytápsót azt vettem hozzá, valami Sera Florena. Ezek szerint nem jó úgy adagolni, mint a papírján van? 0,5 W/l lehet a világításom, de ablakon át is kellő mennyiségű fény jut be neki (persze nem ablak alatt van). És ha veszek tablettát, azt felváltva kell alkalmazni a löttyel? Milyen gyakran, és ehhez a világításhoz milyen mennyiségben? Bocsi a sok kérdésért, eléggé kezdő növényes vagyok.
2012. júl. 29. 22:45
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyszerre kell adagolni, olyan gyökértápot vegyél, amiben makroelemek is vannak! De azt ritkán kell ledugni, akár több havonta is elég, a folyékony tápot meg minden nap locsolhatsz egy kicsit.

Az adagolásukat az előírás szerint kezdd el, aztán a tapasztaltak alapján (több hetet adj 1-1 variációnak hogy reagálni tudjon) változtass rajta, ahogy látod.

Ezt nem lehet konkrétan megmondani, minden akvárium más.

2012. júl. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem, és azt nem tudod véletlenül, hogy a hortenzia a gyökerén vagy a levelén keresztül veszi fel a tápanyagot?
2012. júl. 29. 23:16
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindenhol. Ezért írtam, hogy mindkettő kell.
2012. júl. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
...mármint gyökértáp, (makro elemes) és folyékony.
2012. júl. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem. És a talaj nem vonja be a vízből a tápanyagot? Táptalajom van.
2012. júl. 30. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!