Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvarium dekoracio PURhabbal-g...

Akvarium dekoracio PURhabbal-gyakorlati tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Megneztem par google tapasztalatot,de tovabbiak is erdekelnenek, hogy szeritetek milyen elerheto festekkel lehetne a legjobb/termeszetesebb hatast elerni. Olyat is hallottam,h valaki akryl ragasztoval bekente es homokot szort ra - vajon eleg tartos ez? Linkek esetleg?

2012. júl. 30. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Természetes dolgokkal lehet természetes hatást elérni, nem festékkel. Ne ronts el egy akváriumot műanyagokkal.
2012. júl. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Platypus ***** válasza:

A gyakorlati tapasztalatom, hogy a mester márkájú PUR hab teljes megkötés után összement, és kiflibe hajtotta a hungarocell alapú hátterem. 55 centi széles háttér 6-7 centit ugrott össze. Szerencsére nem akváriumon belül csináltam, talán még az üveget is eltörte volna. A hátteret kukáztam.


Ha festeni akarod, akkor epoxiba keverd a festéket, így garantáltan tartós lesz és kémiailag semleges. A homok az epoxival is tartós. Érdekes felületet ad, vagy tetszik, vagy nem. Próbáld ki egy fölösleges darabon. Az epoxi alá nagyjából mindegy, milyen festéket használsz, hermetikusan zár. Itthon a különböző vasoxid alapú festékek a divatosak, szürkékhez szénport érdemes keverni. Én az ételfestéket akarom kipróbálni a készülő hátteremhez, egy könyv szerint epoxival tartós.

2012. júl. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Azt hiszem először akváriumon kívül készítem el, munkálom meg és festem illetve sziklával súlyozom le (vagy egy aljzatban lévő műanyag rácsra). Meglátjuk milyen lesz :)
2012. júl. 31. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!