Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó ez a neon az akváriumomba?

Jó ez a neon az akváriumomba?

Figyelt kérdés

Az akvárium mérete: hossz 100cm szé 40cm ma50cm

Neon cső Philips 18 watt 60cm

most egy kb 20 cmm es égő van benne fehér és nagyon erős be világítja az egészet de a színes jobb lenne.



2012. júl. 31. 22:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem lenne jobb színes, mert természetellenes, és kidöglenek alatta a növények.

Az az igazság, hogy ha egészséges növényeket szeretnél, akkor még 90 cm-es csőből is 2 kéne!

[link]

Ez a legolcsóbb, egyébként ilyen méretben 4-5 ezerbe kerül egy fénycső.


Ilyen fajta:

[link]

talán még jobb lenne, mert a 90 cm-esből nem mindig van ilyen olcsó, hosszútávon jobb ez a T5-ös 39W-os.

Én ebből is minimum 2 db-ot raknék, 1 db alatt az árnyéktűrő növények tarthatók, illetve azok is inkább elvegetálnak.

2012. júl. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
kevés élő növény van benne de benne hagynás a fehér lámpát is és max este menne a lila ugy is jo nem?
2012. júl. 31. 22:35
 3/4 A kérdező kommentje:
* hagynám
2012. júl. 31. 22:39
 4/4 anonim ***** válasza:

A te akváriumod, neked kell, hogy tetsszen.

Én biztos nem csinálnék ilyen fényt, nem valami jó a növényeknek, annál inkább az algáknak, és nem szeretem a színes fényt.

De nem az én akváriumomról van szó, úgyhogy ez szabadon választott dolog. :)

2012. júl. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!