Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Opálos víz mitől lehet?

Opálos víz mitől lehet?

Figyelt kérdés
Hónapokig állt a víz az akváriumban miután kipusztultak belőle a halak és egyéb élőlények. Nagy tisztítást csináltunk, mindent kiszedtem fertőtlenítettem enyhén ecetes vízben átmostam. Szűrőt is. majd alapos öblítés után visszatettük a talajt is... friss vízzel feltöltöttük állt 2 napig ment a levegőztető, de a víz opálos ( vagy hogyan mondjam) olyan finom szennyeződéssel van tele. Mi lehet a gond! Nem pusztulnak ki a halak ha beleteszem? Mit tehetek még részleges vízcsere is volt már.

2012. aug. 1. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:
a halak nem halnak meg az 100%, de én csak egy dolgot tudok amitől ez lehet: ha az ablakban van, vagy ahol nagyobb napfény éri, akkor attól van, mert a napfény opálossá teszi, ha ott van tedd oda ahol a nap nem éri..
2012. aug. 2. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
9%

De igen, meghalnak a halak. Teljesen újra indítottad az akváriumot, gyakorlatilag nincs biológiai szűrésed, pillanatok alatt megmérgeznéd őket.

Legalább 3 hétig várj a halak betelepítésével.

A opálosság el fog tűnni, ha megfelelő lesz a vízkémia.

Egyelőre ne világíts, és levegőztess erősen.

1 hét múlva, szórhatsz a vízbe pár naponta egy minimális hal kaját, és akkor már világíts is, a növények miatt. (gondolom vannak, ha nincsenek, vegyél)

Ha leírod hány literes az akvárium, és milyen a szűrőd, (márka típus teljesítmény) hány wattal világítasz akkor tudunk mondani valami javaslatot, hogy a következő (hal/növény) állomány ne pusztuljon ki.


(az opálosodást valószínűleg egysejtűek okozzák)

2012. aug. 2. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nincs az akvárium megvilágítva félárnyékos helyen van a lakásban, természetes megvilágítása van.
2012. aug. 2. 07:57
 4/5 godapofis ***** válasza:

Eleinte nem artana kis anyagi befektetest vegezni, venni vizkezelo es novenyapolo szereket, en a sera cuccokat hasznalom es merem ajanlani de a tetra is nagyon jo, innen peldaul az aqua safe es az aqua balance egyideiu hasznalata rovid idon belul jo kornyezetet alkotnak a halak szamara

en hasznalom mindketot (mivel ket akvariumom van egyiket seraval a masikat tetraval kezelem)

2012. aug. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
a részleges vízcsere csodákra volt képes
2012. aug. 2. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!