Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mindegyik szűrő ugyanannyi...

Tapasz kérdése:

Mindegyik szűrő ugyanannyi áramot fogyaszt?

Figyelt kérdés
Mármint egy 30l-s akvárimhoz való ugyanannyit fogyaszt mint egy 60l-shez való? És ha elkopik benne a szivacs akk mind1 milyet veszek bele? Vagy az márkától függ?

2012. aug. 2. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem fogyaszt ugyanannyit, mert ahhoz, hogy egységnyi idő alatt több vizet forgasson meg, több Watt teljesítmény kell. A nagy teljesítményűek többet fogyasztanak. Kétlem, hogy az eltérő méret és kialakítás miatt két különböző szűrőbe ugyanaz a szivacs jó lenne.
2012. aug. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Valóban a teljesítménytől függ, mindegyik fel van tüntetve Wattban. De egy 30 literes és egy 60 literes szűrője között kb. 100 Ft lehet a havi eltérés maximum.

Szivacsból pedig bármelyik jó, ami méretben nagyjából passzol. De nem kopik el 10 év alatt sem, úgyhogy ez nem lesz gond.

2012. aug. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Változó a fogyasztásuk, és bele való szivacsot kell venni.

Esetleg ha egyszerű alakja van a szivacsnak (téglatest) akkor lehet nagyobb táblából vágni, de annak is speciális vízálló akvarisztikai (TM kékszivacs) szivacsnak kell lenni.


A kulcsszavakra reagálva azért azt megjegyezném, hogy pont a szűrés az, amin SOHA semmikor nem szabad spórolni, nem lehet kompromisszumot kötni!!! Ha ezen akarsz spórolni, jobb ha gumihalat veszel.

Egyébként a világítás meg a fűtés nagyságrendekkel többet fogyaszt, (és szintén nem hagyhatóak el) úgyhogy értelmetlen a szűrés fogyasztásáról beszélni.

A szűrés egy 30 literes akváriumnál belekerülhet havonta vagy 40 forintba...

2012. aug. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
értem és köszönöm a válaszokat. És tényleg elég 10 évente cserélni a szivacsot? (mert nekem azt mondták kb évente kéne még ilyen kicsi akváriumban is)
2012. aug. 2. 15:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, kb évente kell , mert elveszíti a tartását.
2012. aug. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy idő után szétmálik, de azt látod hogy mikor. Valószínűleg nem minden szivacsnak egyforma az élettartama. Pl az eheim gyári szivacsa nálam asszem 4-5 év után kezdett szakadozni. De hát tökmindegy mikor cseréled, az utángyártott szivacs hozzá elég olcsó.


Az Eheim gumi tapadókorongja pl drágább és az sokkal előbb megadta magát, így a szűrő kb másfél év után leesett a falról. Drótból hajlítottam egy kampót és felakasztottam az akvárium oldalára, később meg vettem új tapadókorongokat rá.


Az aquael fan szűrőt viszont jobban szeretem emiatt, mert annak van egy műanyag füle, amivel fel lehet akasztani az akvárium oldalára, nincs tappancsa, és szerintem annak a fekete szivacsa is tovább bírja.

2012. aug. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!