Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az ikrából kikelt dániókat...

Az ikrából kikelt dániókat mivel kell etetni és hogyan kell a vizet tisztítani?

Figyelt kérdés
Szűrőt nem merek betenni a vizükbe mert félek, hogy beszívja őket annyira aprók. Etetésre olvastam az ivadék tápot, de még úgysem tudják megenni, hogy még jobban felaprítom a port. A főtt tojás sárgáját is olvastam, de arról azt írták, hogy nagyon zavaros lesz a víz. Ha pedig nem megy a szűrő akkor hogyan takarítom ki? Mit tegyek?

2012. aug. 3. 09:04
 1/3 kzs ***** válasza:

Nem nagy ügy.

Ami a szűrést illeti: csak szivacsszűrő jöhet számításba. Ez nem fogja beszívni a kicsiket. Csak arra vigyázz, hogy amikot takarítod, úgy csináld, hogy egy kis tálkába kimersz egy kis akvárimvizet, és 1x-2x óvatosan megnyomkodod. Teljesen soha ne mosd át.

Porlasztó mindig menjen.


Ami az etetést illeti: egy pohárba, vagy tálkába összeöntesz különböző márkás díszhal-tápokat. Majd beleborítod az egészet egy kávédarálóba, ami aztán porfinomságúra őrli a tápokat.

De keltethetsz nekik sórákot, később meg fagyasztott cyclops-ot is lehet nekik adni. Majd apróra vágott (és jól átmosott) tubifexet.

2012. aug. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem normani halak keltek ki a vödörben. Egy ideig talán a gömbmohát csipegették, volt benne sok sok gömbmoha. Aztán sera vipan babyt adtam nekik, meg algatablettát porrátörve, meg keltetett artemia sórákot. Napi egyszer 2-3 pohárral cseréltem a vizüket. Rendes üvegpohárral, és mindig átnéztem, hogy ne kerüljön bele hal. Később amikor már voltak 2-3 mm-esek, akkor beletettem egy ikráztató hálót a nagy akváriumba és oda átraktam a kicsiket, de volt a kisebbek közül ami ott meghalt, azokat tovább kellett volna hagynom a vödörbe, de mindegy végülis néhány túlélte.
2012. aug. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. Sórákot már keltettem a múltkori ikráztatásnál de nem ették meg :( 500 ból maradt 2 db. remélem most jobban fog menni.
2012. aug. 3. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!