Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kivegyem a gombmohat az...

Kivegyem a gombmohat az akvariumombol?

Figyelt kérdés

Kis akvariumomban vannak sziklak,lapos kovek javai mohaval es ricciaval,faag,arra is riccia van kotozve,es egy gombmoha illetve egy masik gombmoha szetszedve kiteritve a talajon.

Ma reggelre az egyik kicsi urophtalmoides (fel cm-es) vergodott a kilapitott gombmohan.Azt hittem,beteg,de megpiszkaltam es bele volt akadva a mohaba.

Hogy csinalta?Most dobaljak ki belole minden berendezest?


2012. aug. 4. 01:38
 1/7 anonim válasza:
Nem muszáj a halaknak berendezés de szerintem szedd hi mert ha mondjuk nem vetted volna észre hogy belevan akadva akár meg is halhatott volna.
2012. aug. 4. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Valószínűbb, hogy nem azért vergődött, mert beleakard a gömbmohába, hanem azért akadt bele, mert már vergődött.

Egy egészséges halat nem igen tud kinyírni egy gömbmoha.

2012. aug. 4. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem halt meg,mert kiszedtem belole.Olyan pici a hal,hogy beleakadt a gombmoha kis szalaiba.

30 literes novenyes akvarium,amibe nanohalakat tettem...merthogy azok valok ekkora helyre...

2012. aug. 4. 09:34
 4/7 anonim ***** válasza:

Tömörítsd össze a gömbmohát, vagy nyírd meg a lazább részeket.

lehet, hogy a széthajtástól vált olyan lazává, hogy veszélyes legyen. De általában véve nem szokott gondot okozni!

De amúgy te látod, nyilván, ha olyan szerkezetű, mint egy háló, és veszélyes lehet, akkor vedd ki.

A gömbmohát úgy se túl praktikus ilyen beburkolásra használni, mert iszonyat lassan nő. Lassan terjeszkedik és lassan nő rá bármilyen tereptárgyra.

2012. aug. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 YourDestiny ***** válasza:
Elképzelhetetlennek tartom, hogy egy hal beleakadjon a gömbmohába, legyen szó akár ivadékról. A mohány szálai gyakran menedéket nyújtanak a halaknak, nem hóhérként rendel.
2012. aug. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 YourDestiny ***** válasza:
*mohák
2012. aug. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Pedig beleakadt,teljesen vergodott a kis szalak kozott,en is jol meglepodtem.

sajnos mivel nagyon pici a hal,es eppen akkor ebredtem,mint egy orult,nekiestem a haloval es remenykedtem,hogy nem teszek benne nagyobb kart,mivel nem igazan latszott. viszont a hal azota is el,es virul:)

azt a mohat kidobtam.

bizok benne,hogy a tobbi berendezesembe nem fog beleakadni senki.

2012. aug. 5. 01:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!