Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Normális válaszokat kérek...

Normális válaszokat kérek (nagyon aggodok) Több lent?

Figyelt kérdés
A szobámban párnacsatáztunk és az egyik gyerek véletlen széttörte az akváriumlámpámat ettől nem lett semmi baja a halaimnak és baj ha egy honapig csak egy kicsi világitás lesz és az baj hogy belerepült egy kis szilánk vagy csak minden miatt fölösen stresszelek?
2012. aug. 4. 20:11
 1/8 A kérdező kommentje:
LÉCI IRJATOK
2012. aug. 4. 20:27
 2/8 bamboochatheone ***** válasza:
Ha nem nagyon igényes növények vannak az akváriumban akkor nem lesz gond. Ne aggódj!
2012. aug. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1 hónap nem kevés, a növények megsínylik, de túlélik.

A világítás hiányától a halaknak nem lesz baja.

A szilánk okozhat problémát, főleg, ha vannak turkálós halak.

2012. aug. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 MrSzurke válasza:
Nem vagyok benne biztos,de szerintem a világítás hiánya nagyobb gond.Üveg törmeléktől nem hinném bajuk lesz.Megenni nem fogják.
2012. aug. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nincsenek benne nagyon igényes növények és de abbol nem lehet baj hogy megszurja a halakat és igen van benne turkálos hal ugye nem fogja megenni és igy most csak egy 40W világitás van benne
2012. aug. 4. 22:11
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt hittem párnacsata már csak a rossz gyerekfilmekben létezik. Természetesen baj, ha vannak élő növények. Elég szerencsétlenül fognak kinézni. A harcsák bajsza megsérülhet a szilánktól.
2012. aug. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Platypus ***** válasza:

A szilánkokat szedd ki. Használj egy zseblámpát, ha variálod a fény irányát, akkor találsz olyan szöget, ahonnan becsillannak, így előtt-utóbb megtalálod az összeset.


A világítás hiánya különböző mértékben viseli meg a növényeket. Az árnyéktűrő, tartalékokkal rendelkező növények simán átvészelnek egy hónapot, pl. az Anubias és Cryptocoryne fajok ki fogják bírni. Más fajok viszont simán kihalnak ennyi idő alatt, például a Najas hiába igénytelen növény, semmi tartaléka nincs és simán éhenhal egy hónap alatt fény nélkül. Szerintem megérné pár héten belül intézni az új fényt, akkor megelőzhetőek a bajok.

2012. aug. 5. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kellett volna eszetlenkedni..
2012. aug. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!