Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet ez, és veszélyes a...

Volo kérdése:

Mi lehet ez, és veszélyes a halakra? Link lejjebb!

Figyelt kérdés
Az akváriumból szedtem ki, tubifexxel etetek, tehát biztos vagyok, hogy azzal került be. Kinyújtózva kb 6-7 centi hosszú, a talajba befúrja magát (igazából csak azért vettem észre, mert kijött az üvegig). http://www.youtube.com/watch?v=TJUNe7p8XlI&feature=youtu.be
2012. aug. 5. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem pióca véletlenül?
2012. aug. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2012. aug. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem kizárt, de nem tudom eldönteni. Vízen kívül úgy mozog, mint a pióca, színét szürkésnek, láttam. Egészen lapos. Úgy tudom a pióca gyűrűsféreg, viszont ezt nem sikerült kivenni rajta. Holnap beviszem a munkahelyemre, ott majd beteszem mikroszkóp alá. Viszont ha pióca, akkor ha jól sejtem bánthatja a halakat :S, ami már csak azért sem jó, mert már másodszor fordul elő...
2012. aug. 5. 18:54
 4/9 A kérdező kommentje:
2.! Köszi a képet! Kísértetiesen hasonlít, mostmár biztos vagyok benne, hogy az. (bár én szürkésnek láttam... dehát félig színvak vagyok :D). Köszi!
2012. aug. 5. 18:57
 5/9 A kérdező kommentje:

Itt is egy, ilyen lesz:

[link]

mini pióca.

2012. aug. 5. 19:02
 6/9 A kérdező kommentje:
Bocsánat a floodolásért... létezhet, hogy vadászik a halakra? Mert ugye elvileg vérszívó, tehát tápláléknak kell neki valami... a garnélákkal gondolom nem tud mit kezdeni, így rámehet a halakra?
2012. aug. 5. 19:04
 7/9 YourDestiny ***** válasza:
A kérdésben lévő linken a videó alatt az van írva, hogy laposféreg :)
2012. aug. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Így van, a videót én csináltam, és meg kellett adni valamilyen nevet, ezért írtam oda. Igazából mostmár az érdekel, hogy veszélyes lehet-e a halakra, illetve találkozott-e már valaki hasonlóval, van-e tapasztalat?
2012. aug. 5. 19:53
 9/9 Platypus ***** válasza:
Igen, veszélyes a halakra. Vérszívás közben sebeket ejt, amik elfertőződhetnek, meg amúgy se szívja a halak vérét. A mechanikus irtása a legegyszerűbb, ha látsz egy dögöt, vágd ketté. A többi féreggel ellentétben ebbe garantáltan beledöglik mindkét fele. A vegyszeres irtása sajna elég problémás.
2012. aug. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!