Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy szerezzek horgász engedélyt?

Hogy szerezzek horgász engedélyt?

Figyelt kérdés
Budapesten csinálnám meg, mostanában mennyibe kerül? És tényleg leszarják? Ha megvan az meddig érvényes? Tényleg ne nézzetek hülyének 15 éve horgászom de olyan helyeken ahol nem kérnek engedélyt.
2012. aug. 5. 20:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát, leteszed a horgászvizsgát... és akkor megvan.

De ezt nemértem, már megcsináltad akkor mi a gond? Be kell lépni valamilyen egyesülethez... én pl ludányba vagyok tag. csak ifi... de az sem olcsó(mondjuk nézőpont kérdése...) első belépésnek 25 vagy 30e mostanába, aztán minden évbe 20at kell fizetnem, igy állandó tag vagyok, pesten nem tom milyen tavak/egyesületek vannak érdeklődj utána. Amugy ha nincs meg a horgászvizsgád akkor le kell tenned, és csak utána léphetsz be tagnak valahova. Nem nehéz, nekem pl megvolt a kérdőiv csak bemagoltam oszt tudtam kívülről már hogy A A B C A csak huzogattam egyből:D kb 3perc alatt kész letten, csodálkoztak is az emberek...:D De nyugodtan azt csináltam vna amit akarok, előbb értem oda oszt odaadtáka kérdőivet bezártak egy szobába oszt töltsed azt csinálhattam vna amit akarok... De ez változó, ha ugyvan megis lehet venni a vizsgát, vagy haverom egy üveg borét kapta..de ehhez ismerni kella vizsgázatókat:D De most jut eszembe hogy van olyanis hogy napijegy... gondolom ha 15éve horgászol akkor már felnőtt vagy, ezekszerint kb 2000a napijegy álltalánosságba, egy napig horgászhatsz annál a tónál ahova váltottad, és 2nemeshalat +egyébb(kárász, keszeg) + ragadozó-t hozhatsz el egynap amiért nem kell fizetned...

Na remélem segítettem...:D Ha nemértesz valamit szólj:)

2012. aug. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Frontosa ***** válasza:

Az előző válaszoló a területi engedélyről beszélt.

Tehát megkeresed a helyi horgászegyesületet, horgászboltokban tudnak információt adni. Ha van ismerősöd akkor megúszod a vizsgát, ha nem akkor nem. Lehet venni kb.800 forintért egy MOHOSZ által kiadott könyvet, abban benne vannak a védett halfajok, fajleírások, képek, tilalmi idők amiket kérdezhetnek vizsgán. Az esetek 99%-ban komolytalan a vizsga, beszélgettek egy kicsit, ki hol horgászik, mire, mikor stb. Az éves állami horgászengedély 4000-4500 forint szokott lenni, ez még nem jogosít horgászatra csak arra, hogy válthatsz területi engedélyt, napijegy 2500-3500 forint között mozog, éves jellemzően 15-30000 forint egy adott vízterületre (horgászboltban infó).

Üdv,

2012. aug. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!