Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elég -e ez atman a3500 egy 50...

Elég -e ez atman a3500 egy 50 l akváriumba?

Figyelt kérdés
az eladó azt mondta elég bele és szűrő levegöztető ként müködik

2012. aug. 6. 10:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem elég!

Egy egy légpumpával működő szivacsszűrő.

Az jó benne, hogy nagy a szűrőfelület, de ha rendesen beáll a szivacs igencsak kevés vízmozgást csinál, gyakorlatilag nullát.

Egy ivadékgondozó, aljzat nélküli, néhány gömbmohás akváriumba elég, de egy rendes átlag halas/növényes akváriumba nem .

Ráadásul a légpumpa hangos is, ezért is jobb egy motoros belső szűrő.

Egy 54 literes akváriumba , ami a vízforgatás, és a szűrőtérfogat arányát illeti, szerintem a legjobb választás egy eheim pickup 2010-es.

Mondjuk nagyságrendekkel drágább, mint egy légpumpás szűrés, de hát egy normális szűrés nem olcsó...

Atmanból minimum egy AT F 303 kellene, de egyébként én egy F 304-et se tartok túl nagynak, (méretre) csak visszább kell venni a vízforgatását. (a gyári ajánlás teljesen hülyeség)

Még az aquael fan 2 lenne jó egy ekkora akváriumba, ami a teljesítményt illeti, csak az a baj, hogy az egy hosszú, vékony felépítésű szűrő, (26 cm) és ha leveszed az aljzatot, meg fentről is 2-3 cm-t, akkor nehézkesen fér el az akváriumban.

Ha van rá pénzed, akkor én az eheimet ajánlom, ha nincs, akkor még ez is jobb lenne, mint a légpumpás (a legelső):

[link]

2012. aug. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*EZ egy légpumpával...
2012. aug. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 YourDestiny ***** válasza:
Igen, ez egy légpumpa. Egy szivacsszűrőnek 20 liter felett nem sok hasznát veszed, mechanikailag szinte alig szűr valamit, meghát... Neked egy olyan motoros szűrőre van szükséged, ami legalább 400 liter vizet forgat át óránként, és kellően nagy szűrőfelülettel rendelkezik. A TetraTec IN 400 egy jó ár/érték arányú szűrő. Az olcsó kínai cuccokat érdemes hanyagolni, idővel hangosak tudnak lenni.
2012. aug. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 YourDestiny ***** válasza:
Utánanéztem, ez a légpumpa mellesleg 120 liter per órát tud. Egy nem túl kicsi szivaccsal 10 literig lehet elég.
2012. aug. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!