Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ma reggelre elkezdtek elpusztu...

Ma reggelre elkezdtek elpusztulni a halaim mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

ma reggel elpusztult az egyik guppim amikor már elhoztam akkor gyanussan viselkedett(kereken 1 hete volt h elhoztam) és ma reggelre sajnos Szent Péterhez benézett

és most pár perce vettem észre hogy az egyik neonhalam is a hátúszást gyakorolja a víz felszinén...

aggódok miattuk...

a guppit betudtam annak h biztos volt vmi baja mer 1 hétig fura volt nekem, de neonhalnál arra gondoltam, hogy esetleg a nagy melegtől megugrott a víz hőmérséklete 31-32°C ra!

esetleg valami tanácsot tudnátok adni vagy esetleg nem is ezek lehetnek a problémák??


2012. aug. 6. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Ki tudja? Ezekhez sokkal részletesebben kéne ismerni az akváriumot, arról meg semmit nem írtál.

Ha gondolod írj tartási körülményeket, abból hátha kiderül valami.

2012. aug. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a guppival valami betegséget is behoztál, egy vízcsere nem lenne rossz ötlet..
2012. aug. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

54l es akváriumról van szó szűrésel levegőztetéssel 11 hal van benne páncélos harcsa guppi neonhal...

mit írjak még ami fontos lenne?

2012. aug. 6. 17:38
 4/8 anonim ***** válasza:

Szűrő pontos márkája, típusa, részleges vízcserék gyakorisága, és mennyit cserélsz, eredetileg melyik halból hány darab volt, mivel etetsz.

Mikor indítottad az akváriumot, és ha friss, akkor egyszerre, vagy részletekben telepítetted be?


Egyébként simán elég a magas hőmérséklet is, a neonok a trópusi halak közt viszonylag hidegebb vizet szeretnek. A sima neonnak már a 25 fok is elég meleg.

Az is lehet, amilyen guppikat néha ki lehet fogni, hogy behurcoltál valami kórságot.

A melegtől legyengült halak meg elkapják, és belehalnak...

Valahogy mindenképpen meg kéne oldani a víz hűtését, ezzel együtt olyan halakat összeválogatni, amik bírják a meleget.

Mert hűtéssel sem lehet általában pár foknál jobban levinni a hőmérsékletet, és olyan 28 fok a maximum, amit a meleget szerető halak még elbírnak.

2012. aug. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Valahogy le kéne hűteni mindenképp a vizet, a neonok nem szeretik a 120 fokot :D
2012. aug. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

a pontos márkát nem nagyon tudom a szűrőnél mer úgy kaptam h levolt kopva.... halak betelepítése múlthét hétfőn kezdődött 4 guppival és egy páncélossal(eladó mondta h péntek környékén ha a víz nem zavarosodik be jöhet a kövi kanyar pénteken ez meg is történt 5 neonhallal és még 2 páncélosharcsával....

most csináltam egy olyan kb40%-os vízcserét ezzel picit hűtöttem is rajta... de az egyik albínó páncélos csak "ücsürüg" és nem igen aktív míg a 2 párja matat a fenéken

2012. aug. 6. 18:16
 8/8 anonim ***** válasza:
A heti 30 % vízcserét tartsd be, és próbáld valahogy lehűteni a vizet.
2012. aug. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!