Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » SOS! Mit tegyek? Megdöglenek...

SOS! Mit tegyek? Megdöglenek a halak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb.3 hónapja kaptam meg az akváriumot. Most egy nap alatt megdöglött 4 neonom, valószínű a többi sem éri meg a reggelt. AZ akváriumom csak 54 literes, van benne EHEIM szűrő, levegőztető, sok növény, egy Red Moor fa, a talaj égetett agyag, szóval szerintem minden a legjobb. :/ Van benne egy bettám, egy törpe gurámim, és 10 v. neonom ( volt). Most perpillanat olyan 5 van. Az előbb döglött meg mégegy, aki még lélegzett , nem tudott úszni, és össze visszaforgott. SZóval, a nagy kérdés: mit tegyek? Szedjem ki a maradék neonokat egy ideiglenes akváriumba tiszta csapvízzel? A többi halat is, ? Esetleg a melegtől halhattak meg? Előre is köszi a választ! :"(


2012. aug. 6. 22:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Eheimből milyen szűrő? Hány fokos a víz?

Egyébként valószínűleg a melegtől haltak meg. Erre rátesz egy lapáttal, hogy túl volt terhelve az akvárium, gyanítom kevés volt a szűrés is, és a melegben bomlástermékek is hamarabb rohadnak be.

2012. aug. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
63%
osztom az első véleményét. Sokan vannak,és rossz a víz minősége. A víz hány fokos? mert az sem mindegy.
2012. aug. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Csinálj egy 40-50%-os vízcserét, kicsit hidegebb vízzel. Ennyit tudsz tenni.

És találj megoldást a hűtésre.

2012. aug. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Lehet a melegtől, de nem volt 30C-nél melegebb, olyan 28 körül van. Hány foknál döglenek meg? Amúgy nem etetem túl őket. :/ Lehet,hogy az a baj,hogy az összeset egy kereskedésből vettem? ( és túl vannak tenyésztve?)
2012. aug. 6. 22:23
 5/17 anonim ***** válasza:

Ugyanez a probléma, linkeltem ötleteket a hűtésre 6.válasz

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__3..

2012. aug. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem sokan vannak(voltak) plusz ma több embertől is hallottam hogy megárt a halainak a meleg, valószínűleg nálad is ez lehet a baj.. csapvízbe nem raknám őket, szerintem még valószínűbb hogy elpusztulnak :S
2012. aug. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Titkolózol még egy kicsit a szűrővel kapcsolatban, vagy telepatikusan próbáljuk kitalálni?

Vízcserék rendben vannak?

2012. aug. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 godapofis ***** válasza:
eloszoris surgosen vegez egy 50%-os vizcseret, a hal ameik oszevisza forgoldot az bisztos hogy uszohoiagfertozese volt, csinai par tesztet a vizbe, valoszinuleg nehezfem mergezes
2012. aug. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
:) Bocsi, csak leellenőriztem, tényleg az van-e amit mondok. Eheim Pick Up 2008-as van, de a maxra felcsavarva. Vízcsere az rendben van, heti 20-30%, de van mikor inkább heti 2 !
2012. aug. 6. 22:27
 10/17 anonim ***** válasza:

Akkor kb meg is van, ahogy az első válaszban írtam.

Ez a 2 dolog erősítette egymást.

A 2008-as 30-35 literbe való. Egy 54-esbe 2010-es kell.

Ez előbb utóbb bekövetkezett volna, az akvárium okos dolog, beállítja magát egy stabilabb szintre.

Most szerintem tuti, hogy a meleg indította be ezt a folyamatot, de eddig is pengeélen táncolt az akvárium.

2012. aug. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!