Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha így hűtöm az akváriumot az jó?

Ha így hűtöm az akváriumot az jó?

Figyelt kérdés

50 lieteres aki, kiveszem a díszeket aljáról, lefektetem az aljára a jégakut, visszateszem az akvárium tetőt. Ez így jó?


Nem fognak a bettáim megfázni? Nem fog oda úszni egy halam és dögleni meg?



2012. aug. 7. 10:06
 1/3 Septimius ***** válasza:
Szerintem a hidegtől nem lesz bajuk, mert több helyen is olvastam már, hogy a víz hűtése jégkockákkal, vagy fagyasztott vizespalackokkal is megoldható. Viszont a jégakkuval óvatosan bánj, nehogy sérülés legyen rajta és szétfolyjon, mert a benne lévő folyadék mérgező!
2012. aug. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
mi egész nap jégkockákat dobálunk bele :)
2012. aug. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Általános iskolás fizika. A hideg lefelé, a meleg felfelé áramlik. Így ha az akvárium aljára teszed a jégakut, gazdaságtalanabb lesz a hűtés. Másrészt nincs színültig folyadékkal, így el sem süllyed magától. Szóval ha csak beletennéd és hagynád lebegni nagyobb hatást érnél el.
2012. aug. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!