Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az anubias képes kétéltű...

Az anubias képes kétéltű életmódot folytatni?

Figyelt kérdés
Mármint ha kilóg a levelő a vízből, akkor elszárad vagy nem lesz baja? Az egyik úgy gondolta, hogy gyors növekedésnek indul, és most kiér a levele.

2012. aug. 9. 20:52
 1/5 Platypus ***** válasza:
80%
Ha magas a páratartalom, simán elvan víz fölött is. A kertészetekben is így szaporítják, mert víz fölött gyorsabban nő.
2012. aug. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%

Nekem volt úgy paludáriumban, de folyamatosan ment rá a víz az esőztetőből. Lehet, hogy magas páratartalom is elég, arra viszont figyelj, hogy közvetlenül a lámpa alatt nagyon meleg van, ott nem biztos, hogy kibírja.

De amúgy alapból olyan fajta növény, hogy simán ki nőhet a vízből, minden probléma nélkül.

2012. aug. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha folyamatosan éri víz a leveleit, akkor igen. Különben elszárad minden része, ami kilóg az akváriumból. Tapasztalat.
2012. aug. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi, hát akkor nem tudom mi lesz vele :)


A lámpa az ledes, az nem meleg túlzottan, viszont ez nem paludárium. Kis akvárium csak növényekkel, tele vízzel. Arra gondoltam, hogy ha eléri a tetőt, akkor leveszem és menjen amerre akar, viszont valószínűsíthető, hogy nem lesz elég a páratartalom.

2012. aug. 9. 22:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze.

Nekem egyszer egy echinodorusom volt, ami szó szerint kinőtt a 450 literes akváriumból. Voltak kb méteres levelei. Már a tetőt is le kellett vennem, akkora volt. Azt nem zavarta a páratartalom hiánya, pótolta a vízigényét az akváriumból.

2012. aug. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!