Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 112 literes aksiba milyen...

112 literes aksiba milyen szürőt ajánlotok?

Figyelt kérdés

shark van benne, de már kb. 8 éve benne van, majd 2 hónan mulva kb. le akarom cserélin.. fasza kis szürő lehet ugyan így sharkot veszek csak legnagyobb teljesítményűt 900-1000 litert szűr át 1 óra alatt... azért jó mert nem kell külön légpumpa.. tetején egy kis csövet beledugok és akk megy levegő is...


Tudtok olyan szürőt ami fasza nagyon és nem kell légpupa csak tetejére egy 5-7 centis csövet és levegőt szívja puma nélkül? nekem olyan kéne..


2012. aug. 10. 01:14
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
mostani 700 litert /h-s
2012. aug. 10. 01:14
 2/18 A kérdező kommentje:
atman, eheim és társaik ezek képesek erre? vagy csak szűrnek..?
2012. aug. 10. 01:16
 3/18 anonim ***** válasza:

Ha nagyobb halaid vannak, akkor jó nekik pl az Eheim 2012 belső szűrő, azon 2-3 mm széles rések vannak. Kérdés hogy a halaidat nem szívja e be. Ez fújja a levegőt is és nagy a szivacsa.


De az eheim önmagában csak akkor elég, ha nincs túl sok növényed. Pl nekem már nagyon dzsungeles, ezért erősebb szűrésem van, 2db atman AT-3335 külső szűrő viszi a 112 literest, a csöveire pedig húztam egy-egy szivacsot, mert 1 centis halakat is tartok és bébi garnélákat is, így a szivacson keresztül nem tud beszívni senkit. Ez levegőt nem fúj, de nincs rá szükség, mert a víz tetejét fodrozza annyira, hogy jut elég oxigén a vízbe és a halak nem pipálnak.

2012. aug. 10. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Eheimnek valamelyik kisebb KÜLSŐ szűrője!

Ha van vízmozgás, akkor nem kell külön levegőztető. Én pl már 20 éve nem használok semmilyen levegő beporlasztást, pedig a növények miatt még CO2 adagolás is van.

2012. aug. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ez is egy elég jó nagy teljesítményű belső szűrő

[link]

2012. aug. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Hogy a másik kérdésedre is válaszoljak, nekem van Eheim (Pick up 2012) belső szűrőm és van levegő beporlasztó funkció rajta.
2012. aug. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 YourDestiny ***** válasza:
112 literbe jobb lenne egy külső. A vödrös szűrők közül pont az Eheim-et nem venném meg, drága, és semmivel nem jobb, mint pl. egy TetraTec. Nekem Tetrám van, az EX700 elég lehet bele. Az Atman is jó, ha olcsóbb kell, akkor AquaNova vagy Serafil 900 (ez utóbbi 13 ezer körül már kapható). Viszont szűrőanyag mindbe kell. Általában az olcsóbb külsők is csendesebbek, mint a belső szűrők.
2012. aug. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Előző, szerintem neked még nem volt Eheim szűrőd!

Hidd el bőven megéri azt a néhány ezer pluszt.

Nekem viszont volt (többek között) Serafil 1300-asom. A hangja új korában is olyan volt mint egy traktoré és folyton szivárogtak a csapjai.

2012. aug. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 YourDestiny ***** válasza:
Külsőben még nem, viszont a Tetrától ugyanazt kapom meg fele áron. Belső szűrőm volt Eheim, 2-3 hónap használat után zajos lett. Nem több, mint az Atman vagy a Tetra, csak a nevet és a gyári töltetet fizeted meg pluszban.
2012. aug. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nekem meg van külső (2073) és belső (pick up 2012) Eheimből. Mindkettő hang nélkül teszi a dolgát évek óta.


Az, hogy ugyanazt kapom kétlem, az pedig hogy fele áron az nem igaz.

Annak idején én is a Tetra EX1200-as És az Eheim 2073 között vacilláltam. az Ehimhez járt full töltet és 5 év garancia. Árban kb 5000Ft volt a különbség. Ezt választottam, nem bántam meg.

Ha a töltetet külön kellett volna megvennem, már bőven el is tűnt volna a különbség. Minőségben pedig a Serával összehasonlítva ég és föld a különbség. Sokkal precíziósabb az Eheim kialakítása. Az anyagminősége is teljesen más. A Serában pl egy év után sorra törtek el a szűrőanyagkosarak fülei. Ennek semmi baja.


Persze mindenki azt vesz, amit akar. Nekem ha most kellene szűrőt vennem, egyértelmű lenne, hogy melyiket választanám.

És még valami! Eheimet érdemes közvetlenül a forgalmazótól rendelni. Én pl 15.000Ft-ot spóroltam azon, hogy nem a sarki kereskedőtől vettem meg, hanem úgy rendeltem. És még egy csomó termékmintát (halkaját, vízkezelők) is kaptam ajándékba a csomaghoz.

2012. aug. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!