Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csiga! Fiú vagy lány?

Csiga! Fiú vagy lány?

Figyelt kérdés
Ma vettem két Starwars csigát, és szeretném, ha lennének kicsik, de nem tudom, hogy milyen neműek. Vagy ezek is tudnak nemet váltani szükség esetén?

#Sulawesi #star wars csiga #Jar jar csiga
2012. aug. 10. 19:44
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Az elöl-kopoltyús csigák váltivarúak, a hátul-kopoltyúsok és tüdősök pedig hímnősek. A hímnősek kölcsönösen termékenyítik meg egymást; ilyenkor ondócsomagot adnak át egymásnak, s ez a peterakásig az ondótartályban tárolódik. A peterakáskor a petecsövön áthaladó petesejteket termékenyítik meg a spermiumok.
2012. aug. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
a csigák hímnősek.
2012. aug. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%

1. válaszoló: wikipédiáról könnyű;)

de végül is, kedves kérdező, mielőtt veszel csigákat, azelőtt nem ártana utánuk nézni..

2012. aug. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Már volt ilyen csigám, de az egyedül volt így ez a része nem érdekelt. Szóval valaki válaszolna a konkrét kérdésre is és nem csak általánosságban beszélne a csigákról végre? :) Előre is köszönöm.
2012. aug. 10. 20:05
 5/10 anonim ***** válasza:
20%
mi az h általános? hajajj:)MINDEN csiga hímnős..
2012. aug. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
7%
Én is úgy tanultam, hogy minden csiga hímnős... a csigák nemi életéről sosem esett szó, szóval nem tudom hogy lesznek kiscsigák :D :(
2012. aug. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 YourDestiny ***** válasza:
66%
Nem minden csiga hímnős.
2012. aug. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"1. válaszoló: wikipédiáról könnyű;)"


Másnak, köztük a kérdezőnek ugyanolyan könnyű!

2012. aug. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Platypus ***** válasza:
100%

A Tylomelania csigák váltivarúak. És sajnos semmiféle külső jel nem segít a nemek elkülönítésében, lutri hogy sikerül-e ellenkező neműeket összeválogatni. Ezért a szaporításukhoz minimum 5-6 egyedet szoktak venni, mert így jobbak az esélyek, hogy sikerül mindkét nemet beválasztani.


Az akváriumi csigák között amúgy elég sok váltivarú van. Az almacsiga és a maláj tornyos is az. A hólyagcsiga és a postakürt viszont hímnős.


[link]


Ez egy biológus szakdolgozata az akváriumi csigákról. Szerintem neki el lehet hinni, hogy melyik hímnős és melyik nem.

2012. aug. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó választ! Az előttem szólóknak pedig annyit hogy ha szerintük minden csiga hímnős akkor szó sem esett volna soha arról, hogy létezik váltivarú csiga is!
2012. aug. 17. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!