Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most születtek kis guppijaim...

Most születtek kis guppijaim nevelő akváriumban. De soha nem neveltem még kis halat. H kell ezeket gondozni?

Figyelt kérdés
Most úgy 8at látok de kicsi volt az anya uh ez érthető. Mit csináljak, h túl éljék? Mit egyenek? Most kb 0,5naposak :D és úgy tűnik jól érzik magukat, bár alig lehet őket látni :D
2012. aug. 11. 14:51
 1/10 YourDestiny ***** válasza:
64%
Az első dolog, hogy a nőstényt távolítsd el, gondolom ezt megtetted. Ha nincs otthon ivadékoknak szánt kaja, akkor lemezest is adhatsz nekik, morzsold fel a lehető legapróbb darabkákra. Ne adj sokat, a vízminőségre figyelj. Élő növény legyen bent, akár jávai moha is. Egy szivacsszűrő tökéletes szűrés lehet (bár nem mindegy, mekkora helyen vannak), nem szívja be a kishalakat. A vízcserékre figyelj oda, inkább csinálj heti 2 alkalommal egy 30 százalékos cserét, mint egyszer sokat.
2012. aug. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
oh köszönöm, valami hasonlót csináltam, szal az akkor jó! :D mondjuk kajának tubifexre gondoltam, attól gyorsabban nőnek elméletileg
2012. aug. 11. 15:27
 3/10 YourDestiny ***** válasza:
64%
Én a tubifex-et mellőzném. Inkább jó minőségű száraz tápokkal etetném őket, a későbbiekben pedig fagyasztott eledellel, cyclops, artémia vagy fehér szúnyoglárva.
2012. aug. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
akkor száraz táp Xd hiszek neked :D mert én még nem neveltem soha ilyen piciket :D
2012. aug. 11. 15:33
 5/10 A kérdező kommentje:
am kb15-20literes az akvárium
2012. aug. 11. 15:46
 6/10 YourDestiny ***** válasza:
64%
A 8 nem sok, valószínűleg megettek párat a szülők, bár első szülésnél nem szokott sok lenni. Mind úgyse marad meg, ne lepődj meg ezen, kb. a fele, ha minden jól megy.
2012. aug. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%

Tubit ne adj nekik, meg se tudnák enni, és amúgy is kezelgetni kéne őket, hogy kizárd az fertőzés lehetőségét, stb...

Fagyi planktonokon kívül főtt zöldségpürét is adjál nekik.

2012. aug. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
jó köszönöm! szólok, ha nem boldogulok! :D
2012. aug. 11. 16:32
 9/10 anonim ***** válasza:
Fagyastott kaját nekik, attól nőnek nem a műkajától.
2012. aug. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
az előttem szólók jól leírtak már mindent, de ha hétvége van és nincs otthon semmi, akkor a halkaját apróra töröd szinte porrá, hogy megtudják enni az is jó
2012. aug. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!