Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyire tartjátok hatásosnak...

Mennyire tartjátok hatásosnak a csigaölő tablettát?

Figyelt kérdés
2009. júl. 21. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:
több fajta van egyrészt,másrészt én csak a sera lötyiröl tudok nyilatkozni.arrol annyit hogy nem igazánvált be.de a tájékoztatót olvasd el mert van hal ami érzékeny lehet rá.pl a páncélosharcsa garnéla is.
2009. júl. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
ha túl sok a csiga, kézzel szedd ki őket (alapos kézmosás nem árt egy ilyen előtt), nem ajánlott kiszedni minden csigát, mert a haltetemeket és a halkakit is bedolgozzák, ami jót tesz az akváriumnak, emellett sok más hasznos dolgot csinálnak...
2009. júl. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
És ha sok van sok rossz dolgot csinál,szoval én a helyedben kiirtanám a csigákat(én csak kifőzéssel tudtam) és beszereznék 1,azaz egy db almacsigát,nálam is ez van...És tényleg sok algát meg is eszik...amugy a csiga anyiban tényleg hasznos még hogy átlazitja a talajt,feltúrja.Én amugy a maradék csigának rendszeresitettem egy ilyen érfogócsipeszböl meg 2 pálcábol egy kiszedőt,hogy e keljen benyulnom mindig:)
2009. júl. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Megőrzésre kaptam egy ismerősömtől 3db 12cm-es aranyhalat.egy hét alatt megették az őszes csigát.Igaz, hogy széttúrták az egész aksit, de ennyit megért.Azt mondják a csigairtóra, hogy nem káros a halakra, én ezt nem nagyon hiszem el.Én szétroppantom őket az üvegen és megeszik őket a halak, de csinálhatsz csigacsapdát is. Egy kis tálra tegyél lemezelt algát,főt spenótlevelet és tegyél rá egy kövecskét, hamar megtalálják.Egy másik módszer,lyukakat kell fúrni egy zárható dobozra és ebbe tenni az algát és a köveket. Ez annyival jobb a másiknál, hogy a halak nem eszik meg a csigák elöl.Kedves 22-13 te a csigáiddal eteted, a megdöglött halaidat? Nem kellene kivenni talán az elpusztult állatokat? Furcsa megközelítése ez, az akvarisztikának.SN
2009. júl. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!