Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » S. O. S. Valami baja lehet a...

S. O. S. Valami baja lehet a tetrámnak? A kisebb (alul)

Figyelt kérdés

A kopoltyúját rendesen látom, és tiszta piros. De csak az egyik oldal. Tegnap vettem őt, azt hiszem így hoztam. Nagyon remélem, hogy semmi baja, mert nagyon aggódok. Itt a kép:

[link]



2012. aug. 11. 21:02
 1/8 anonim ***** válasza:
A képen olyan, mintha valamibe beakadt volna és ahogy próbált kijönni kiszakította a kopoltyúját. Én először kopoltyúférgességre gondoltam, de a képen nem ez látszik, mivel szinte az egész fejrésze véres.
2012. aug. 12. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amúgy vidd vissza. Ha rendesek, akkor visszaveszik, ha nem, akkor ez van. Ugyan nem kötelezhetők rá, de nekem vissza szokták venni.
2012. aug. 12. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Már miért vennék vissza? Különben is. Ha van rajta pici sérülés is, de igaziból a hal közérzetét, beilleszkedését nem befolyásolja számottevően, és az élethez szükséges körülményei ideálisak, akkor pár hét alatt felépül. Én az üveglazaccal jártam hasonlóképp. Látni lehetett a kopoltyúját, mintha nem lenne fedele. De pár hét alatt felépült.
2012. aug. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem hiszem, hogy visszavennék. Már máskor másnap vittem vissza halat agresszió miatt, őt sem vették vissza. Viszont a sors megoldotta, kiugrott az agresszív platti.

A tetrámon egyébként úszkál rendesen. Tegnap kínáltam őket halkajával, de nem kellett nekik. Estére viszont valamit ettek az aljáról, szóval szerintem kezdenek hozzászokni a kajához. (Első nap alig esznek az új halak.) Később láttam székletet üríteni a "kopoltyú bajos" halat. Az normális, ha fehér csíkot ürített?

2012. aug. 12. 10:50
 5/8 A kérdező kommentje:
*A tetrám egyébként úszkál rendesen.
2012. aug. 12. 10:50
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem normális. Az azt jelenti, hogy nem emészt rendesen. Kb. olyan, mint nálunk a híg széklet (fos). Szerintem beteg. Tedd karanténakváriumba, mert megfertőzheti a többit.


Tényleg ki szokták írni, hogy élő állatot nem vesznek vissza, nade azért az nevetséges, hogy kifognak egy beteg halat, aztán gondozzad te. Nekem már volt olyan, hogy egy egész állomány kipusztult egy beteg molly miatt, pedig hatalmas harcsák és márnák is voltak köztük. Ezért sose bízom rá a halasra, hogy melyik halat fogja ki. Mindig mutatom neki, mert, ha nem, ez történik.

2012. aug. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 godapofis ***** válasza:
A halat mindenkeppen ted karanten akvariumba, en ugy latom hogy bakterialis kopoltyurodhadas, bar nincs elszinezodes a koplgyufalon, meg, de figyeld az allapotat, az belsar atteco szine a belostorosoknak koszonheto amik leginkab csak haszonelvezokent elnek ott es a reszben megemesztet tapbol taplalkoznak, a belsarban rengetegemesztetlen feherie talalhato
2012. aug. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 godapofis ***** válasza:
Bocs veletlenul el kultem a fel valaszt, szal az van hogy a sok emesztetlen feherie miat a vizben el szaprodnak a bacteriumok es rohamosan meg no a nitratkoncentracio, a kopoltyurothadast meg tod gyogyitani sera bactopural, de mivel a kopoltyufedo nem no visza igy gyorsan kel cselekedni hogy a gyogyszer minelhamarrab elpusztithassa a bakteriumokat, a belostorosok ellen meg bactotabs vagy bactopur direktet hasznaly es persze minosegi kaiat, en sera lemezes kaiat hasznalok es sera fishtamin-t vitamin kiegeszitokent
2012. aug. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!