Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy lehetne kitisztítani az...

Hogy lehetne kitisztítani az ürüléket az akvárium aljáról úgy hogy a kavicsok ott maradjanak?

Figyelt kérdés
(édesvízi, 54 literes akvárium)
2012. aug. 12. 01:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet kapni légpumpához csatlakoztatható "porszívót", ami a benne felszálló levegőbuborékokkal csinál vízáramlást és szívó hatást, és az ürüléket egy kis zsákba gyűjti.


A google-ba ha beírod, hogy akvárium porszívó, sok találatot kapsz.

2012. aug. 12. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vagy egy egyszerű csőre húzol egy tölcsért, és a heti vízcseréknél aljzatporszívózással szívod le a vizet.

[link]

A tölcsér hosszát és szélességét kell eltalálni, (az aljzat szemcsenagyságának függvényében) és úgy az aljzat ott marad, a mulmot meg leszívja.

Az aljzat a tölcsérben kering, de aztán visszahullik az akváriumba.

Itt valamennyire látszik:

[link]

Ha mégis leszív egy kis aljzatot, akkor szűrőn keresztül öntsd ki a vizet, úgy meg tudod menteni az aljzatot.

2012. aug. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp valami vékony csőre szerelt tölcsért, vagy csövet készíts, vásárolj. Az a gáz a boltokban kapható talajporszívókkal, hogy sok vizet távolít el egyszerre feleslegesen. Pl. 135 liternek még az 1/3 részét sem csináltam meg, már alig volt víz az akváriumban.
2012. aug. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
ugyanilyen sera-m van. csak úgy kaptam. és nem tudom hogy hogyan kell használni. leírnátok nekem pontosan hogy kell?
2012. aug. 12. 13:45
 5/6 anonim ***** válasza:

A tölcséres végét a vízbe teszel, a cső végét pedig a szádba.

Ezután az arc- és a rekeszizmod segítségével légritkított légoszlopot hozol létre a csőben, amitől a víz beáramlik a csőbe.

Miután átbukott a holtponton, és már lefelé tart a víz, kiveszed a cső végét a szájüregedből, és minél alacsonyabbra tartva egy vödör fölé helyezed azt.

A másik kezeddel pedig a képen illusztrált módon manuálisan pásztázol az aljzat fölött.

2012. aug. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De ha a cső végén van egy golyós vákuum pumpa, akkor nem is kell megszívnod, kockáztatva az akváriumvíz, és minden egyéb szájadba kerülését, csak pumpálgatni kell, amíg magától nem folyik.
2012. aug. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!