Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 180 literes akváriumhoz...

180 literes akváriumhoz melyik külső szűrőt válasszam?

Figyelt kérdés

Az alábbi típusok vannak "versenyben":


- Sera fil Bioactive 400 + UV

- Tetra EX 1200

- Aqua Nova NCF-1000


A Sera a legdrágább de azzal legalább minőségi szűrőanyagot adnak Siporax formájában. A Tetra olcsóbb és megbízható, de a szűrőtöltetét sokan kritizálják. Az Aqua Nova a legolcsóbb kategória, ezen felül nem tudom mennyire megbízható és milyen a hozzá adott szürőanyag.


2012. aug. 12. 07:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A sera kizárva, megbízhatatlan, zajos, fölösleges hülyeségek vannak benne.

A másik 2 közül választanék, a szűrőtöltetük egy kategória, a tetra valamivel nagyobb teljesítményű. Nagyobb a vízforgatása, és nagyobb a szűrőtérfogata.

Mindkettő megbízható.

Az aqua egy jól sikerült atman koppintás, illetve úgy tudom, közös ősük volt (aqua pro) csak külön utakon folyatódott a gyártásuk. Sok ember használja.

A tetra nem olyan régen robban be, de ahhoz képest hamar népszerű lett, és nem véletlenül.

Én ezek közül egyértelműen a tetra felé hajlok egyébként.


Mindenesetre a sera meg az aquanova helyett inkább az atmant "versenyeztetném" meg a tetrával, úgy sokkal érdekesebb lenne.

2012. aug. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az Atman szűrőket én is néztem, de sajnos ez a seller nem forgalmazza ezt a márkát.
2012. aug. 12. 08:07
 3/14 anonim ***** válasza:
A tetra a legjobb!! a aqua nekem olyan volt csak zöldben, nagyon rossz!!!!!!!Kicseréltem, a guppikat, a felnőtt guppikat majdnem megölte!!!
2012. aug. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mármint a szűrőt cseréltem ki, mert majdnem megölte a guppikat!!
2012. aug. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
[link] Az Atman At-f300 tól az Atman-f304 -ig ne válassz!! Na olyan volt nekem marha szar!!!!
2012. aug. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mármint az Atman At-f30-304-ig ne válassz!!
2012. aug. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Előző! Külső szűrőkről van szó.
2012. aug. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 YourDestiny ***** válasza:
69%
Egyértelműen a TetraTec-et válaszd, a lehető legjobb ár/érték arányú szűrő. Igaz, hogy töltetet kell bele venni, viszont a külső szűrők 90 százalékának semmit se ér a gyári szűrőanyaga.
2012. aug. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig válaszokat, én is a Tetra felé hajlok. Innen tervezem megrendelni a szűrőt: [link]

Bár más gyártók termékei is vannak itt, de előzetesen már utána olvastam a témának és azért választottam ki ezt a triót.

2012. aug. 12. 14:21
 10/14 YourDestiny ***** válasza:
69%
Nem jó trió, az AquaNova és Sera messze elmarad a Tetrától minőségileg. A 87,99 euró nagyon korrekt ár érte, viszont plusz 20-30 pénzt simán számolj a bio szűrőanyagra.
2012. aug. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!