Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most készülök akváriumot...

Most készülök akváriumot berendezni, de nem tudom hogy a sima csapvíz jó e bele vagy forraljam ki nálunk nagyon kemény a víz!?

Figyelt kérdés
2009. júl. 21. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
hát ez me, ilyen egyszerű...az egész akváriumoszás bonyolult dolog, jobban tennéd, ha először alaőposan utánnaolvasnál, aztán rendeznéd be. Mi úgy csináljuk, hogy rakunk félre vizet kannákban (csak erre használatos kannák), de kerülnek a vízbe megfelelő vízelőkészítő szerek (boltban lehet ilyeneket kapni), 1 hetet várunk, mert az állott víz az igazi, amíg összeérik a szerekkel, és úgy öntjük az akváriumba. Legalább egy normális könyvet vegyél a témában, ami leírja az alapoktól, mert ha ennyire nem értessz hozzá, akkor nagyon sok gondod lesz, és kevés örömed benne.
2009. júl. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Legjobb lenne, ha beszereznél egy akvarista kézikönyvet, amiből segítséget kaphatsz majd a halak beszerzéséhez is, tartásához, etetéséhez...


Én úgy tudom (régen nekem is volt akváriumon), hogy nem kell felforralni a vizet, de legalább 1 hétig hagyd állni a frissen berendezett akváriumban a növényekkel együtt, mert akkor beindul a természetes körforgás.

A vízből elpárolog a klór, a növények oxigént kezdenek termelni, a víztisztító szépen átszűri a vizet és oxigént nyomat bele, a hőmérséklete is megfelelő lesz.


1 hét után telepítsd bele a halakat!


És ne tegyél bele túl sok halat, ez a könyvben is benne van, hogy 1 halacskára hány liter vizet kell számolni.


Ha így csinálod, akkor nem valószínű, hogy 1 hét után zavarossá válik a víz és le kell cserélnek.


Ha nincs pénzed szakkönyvre, akkor könyvtárból is kikölcsönözhetsz egyet vagy antikváriumban vehetsz olcsóbban.

2009. júl. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
34%
Hát sima csapvidez és várj egy kicsit kb. 24 órát hogy álljon. Én is vettem halat és rögtön beleraklam a vízbe,(persze csak akkor amikor már hazahoztam a boltból és zackóstul hozzászokott a vízhez, aztán engedtem bele).
2009. júl. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Hát erre nincs konkrét válasz, mert fajtól függ, hogy milyen legyen a víz... azt javaslom, hogy kezdő akvaristaként könnyen tartható fajokkal próbálkozz (Szivárványos Guppi, Tűzplatti, Xifó).


Ajánlom az Akvaristák Kézikönyve c. könyvet szinte teljes körű útmutatáshoz, és A Tökéletes Akvárium c. könyvet akvárium-sémák kiválasztásának segítségéhez


RÖVIDEN: Az akvárium berendezéséhez egytől-egyig akvaristaboltban beszerezhető kellékeket használj, és szükség esetén nyugodtan kérj tanácsot! Boltban vásárolt homokot, vagy kiszűrt, aztán kiforralt sódert tegyél az akváriumba, méretétől függetlenül 4-6 centi vastagságban. Rendezd be kövekkel, esetleg fadarabokkal, törekedj arra, hogy ezek mind az akvárium hátuljában legyenek. Rögzítsd a fadarabokat kövekkel (jó erősen, a víz nagyon fogja tolni felfele). Töltsd tele az akváriumot csapvízzel (vagy ha a költségvetésből futja, használj ioncserélő készüléket - google), de desztillált víz sem rossz. Ha a víz felszínén van valami (hab, szilárd dolgok, hártya, stb), azt szedd le, és várd meg, amíg leülepszik a víz. Ez után a szellőtzetőket és vízszűrőket kapcsold be, és maximumra állítsd mindet. Ez után, jöhetnek a (mű)növények (műnövényt nem ajánlok!). A kicsik legyenek középen, a nagyok leghátul (legyél tisztában vele, mekkorára nőnek)! Ez után, várj 5 napot, és jöhetnek az első lakók... a halak számát FOKOZATOSAN kell növelni, és nem szabad meghaladni egy bizonyos határt, ami trópusi édesvízi halak esetében 1dm^2 vízfelszínre 4cm hal telepíthető maximálisan az akváriumba. Ezt csak megfelelő felszereléssel és akváriummal szabad átlépni. Majdnem elfelejtettem, ahogy betelepítetted a halakat, a szűrőt illetve a levegőztetőt ha túl erős, vissza kell venni. Olyannyira, hogy a növények ne dőljenek meg folyamatosan, csak éppen lengjenek. Ha ez túlságosan csökkentené a szűrőteljesítményt, vásárolj esőztetőt. Ha további kérdésed lenne, csak nyugodtan, de nem ártana megvenni azokat a könyveket sem :) sok sikert, fényképet meg majd küldhetsz :D

2009. júl. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!! sok mindennel tisztába vagyok az 1 hét türelmi idővel is, én feltöltöttem az akváriumot fele csap fele forralt vízzel de a víz tetejénél szép kis vízkő jelent meg körbe, így kimertem az egészet a guta ütött meg közbe mivel elég nagy. Akkor megpróbálom ioncserélt vízzel és utána kérdezek a szereknek is.
2009. júl. 22. 13:21
 6/6 A kérdező kommentje:

Kész bár nem tudom, hogy elolvassa e valaki amit itt írogatok :-( szívesen kiraknám a képét is kár hogy ide nem lehet!

Üdv Picurika

2009. júl. 23. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!