Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Úgy néz ki, fonálalgás (legalá...

YourDestiny kérdése:

Úgy néz ki, fonálalgás (legalább is annak néz ki) jávait hoztam haza az üzletből. Szerintetek beáztassam valami oldatba, vagy nem ér meg annyi kockázatot, és inkább dobjam ki az egészet?

Figyelt kérdés

2012. aug. 14. 16:39
 1/4 A kérdező kommentje:
Melyik utat választanátok?
2012. aug. 14. 16:43
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
Szia Én annak a híve vagyok hogy inkább nem kockáztatok mint hogy berakjam és minden halam beteg legyen majd elpusztuljanak ! De ha van rá időd menny el egy halkereskedésbe vegyél egy (gyors fertőtlenítőt) és rakd bele a mohát 4-6napig! Vagy jó lesz vagy nem! Egy próbát megér!
2012. aug. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Áztasd.

A fonálalga idővel jó eséllyel úgyis megfojtaná a mohát, szóval nem veszítesz semmit, ha magát a növényt is kinyírod az áztatással. Csak időt spórolsz.

Ha meg bejön, akkor örülés van! :)

2012. aug. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Platypus ***** válasza:
70%
Én simán beraknám az akváriumomba, algairtás nélkül. Valami közepesen árnyékos helyre. Nálam jó a szűrés és a tápanyagszint, esélye lenne hogy kinője az algát. A fonálalga meg úgyis olyan, hogy mindenhol ott van, nem lehet vele "megfertőzni" egy akváriumot.
2012. aug. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!