Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tényleg lehet adni csirke és...

Tényleg lehet adni csirke és marhamájat a Sziámi harcoshalnak?

Figyelt kérdés
Vettem egy harcoshalat és csomót olvastam róluk.Azt írták h száraz eledellel csak szükségből etessük.És h a csirke és a marhamáj a kedvencük.Nem értem igazán,akkor a boltban veszek májat és apró darabokban bedobom vagy lehet kapni állatkereskedésben kis dobozban szárítva?
2009. júl. 22. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Frissel jobban jársz, próbáld egészen miszlikre aprítani.

Vagy adj tubifexet.

2009. júl. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én annak idején amikor volt bettám én tubifexet (élőt) adtam neki és azt imádta mindennél jobban.:) Amúgy szárított marha és csirkemájat nem kapsz, legalábbis én még olyat nem láttam.

Szárítottban vörös szúnyoglárva és tubifex van amit szeretnek. Ezek élőben is vannak amit szintén megtudsz venni, de akkor figyelned kell rá hogy hol tárolod..( elég büdös.. +hütő) és annyit kell neki adni belőle amennyit éppcsak megeszik, különben a vízben bebábozódnak, vagy lebomlanak.. és elég kellemetlenné válik tőle a viz. ( van amúgy fagyasztott változatban is a tubi amit még tudsz adni neki, de az nekem nem vált be..)

2009. júl. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni állatkereskedésekben szárított marhamájat, de ez kifejezetten teknősöknek írják, de szerintem a halad is megeheti, persze egészségesebb ha frissen és nyersen adod oda.
2009. júl. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Én a májat nem javasolnám a vízbe tenni,sem szárítva, sem nyersen. Nagyon hamar megromlik és tönkreteszi a vizet. Amúgy nyersen, fagyasztott állapotban kell a vízbe reszelni, finom lyukú sajtreszelővel.A szívet ajánlanám helyette,marha,csirke,stb.Esetleg éles késsel kaparhatod is.Ki lehet próbálni a májat is, de akkor reszelés után, alaposan ki kell áztatni és nagyon vigyázni az adaggal.SN.
2009. júl. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!