Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mekkora akvárium kell egy pár...

Mekkora akvárium kell egy pár vitorlásnak, és egy csapat rajhalnak, hogy jól is érezzék magukat?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszenek a vitorlások de nem igen van hely a szobámban a másik 2 aksi mellett :D Egy 120-150 literes aksi elég lenne egy párnak ? és milyen rajhalat válasszak ami kinézetben,viselkedésben és összeférhetőségben passzol a vitorláshoz (tudom h a neont megzabálja)Akváriumot magában v szettben érdemes venni(melyik éri meg jobban(mivel zsebpénzből gazdálkodom s szeretném hogy minél több maradjon a berendezésre)nekem a szett jobban tetszik mivel abban elvileg minden szükséges berendezés benne van és a tető miatt esztétikusabb is , bár azt hallottam hogy a szettekhez járó szűrők elég gyatrák.


Előre is köszi a válaszokat,bocsi a sok kérdésért :)



2012. aug. 16. 20:01
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

köszi :)

Akk nézegetem a külső szűrőket .

2012. aug. 16. 22:06
 12/20 YourDestiny ***** válasza:
A 10. válaszoló által linkelt tetős akváriumhoz egy 1000 liter per óra körülit nézz, annyi kell.
2012. aug. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Ok :)
2012. aug. 16. 22:30
 14/20 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal csak annyit tennék hozzá, hogy ne kövezzetek meg de én már két éve üzemeltetem az aksimat (144L) belső szűrővel gond nélkül csak gyakrabban kell takarítani (hetente) és vízcseréket beiktatni valamint nem túletetni. Ha nem működne a dolog vettem volna külső szűrőt de mivel így is szépen fejlődnek és egészségesek a halaim nincs okuk panaszra.

Eheim Aquaball 180-as szűrőt használok. A létszám pedig 3db vitorlás, 6db neon, 4db cory, 3 rózsás d.márna.

Ha teheted azért vegyél külső szűrőt csak azért mondtam, hogy létezik ilyen is. Aki nem hiszi járjon utána :)

2012. aug. 16. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 YourDestiny ***** válasza:
Semmi sem lehetetlen, és valószínű, hogy az Aquaball miatt működik. Sima szivacsos belsővel nem menne sokra, hiszen a heti takarítás miatt a bio szűrés gyakorlatilag szinte nulla lenne. Az Aquaball viszont belső létére nem egy olcsó dolog, már-már egy olcsóbb külső szűrő árát közelítgeti.
2012. aug. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Elméletileg még egy 1000 literes akváriumot is lehet működtetni belső szűrőkkel. Csak kell belőle 10.
2012. aug. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 YourDestiny ***** válasza:
Utolsó, egy nulla lemaradt :)
2012. aug. 17. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ha nincs túltelepítve az akvárium, ilyenekkel próbálkoznék belsők közül, ebben a sorrendben:

[link] (a legnagyobb)

[link]

[link]

[link] (240-es)

2012. aug. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Amúgy érdekes, hogy minél kisebb a hatásfokuk, annál drágábbak. :)
2012. aug. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
52%
100-90 is bőven elég és abba még 1 csomó halrajt lehet ternni :D
2012. aug. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!