Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagyon zavaros a víz!? Bővebbe...

Nagyon zavaros a víz!? Bővebben lent

Figyelt kérdés
tegnap kaptam ajándékba 13 halat(4guppi, 6molli, 5piros szifó)és még vettem hozzájuk 1 "cserepes" növényt meg 4 függő növényt, tettem bele nekik búvóhelyeket, követ(csak a 3/4 részére), kagylókat, vízforgatót valamint fűtőberendezést(23-25 fokos)....előtte persze hagytam a vizet állni kb egy napig, hogy a klór kimenjen belőle, bele raktam a halakat, adtam nekik enni(lemezes kaját és tubit is)...mindent csak megszagoltak de nem ették meg....estére raktam be nekik a tubit...reggelre elfogyott és a víz nagyon zavarossá vált....mitől lett ennyire koszos?....mossam ki a szűrőbetétet?...miért nem esznek?

2012. aug. 18. 10:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igen tisztítsd ki de ha nem akkor milyen akvárium milyen szűrővel?

A halaknál normális ha az első pár napban nem esznek! :)

2012. aug. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ilyen szűrő berendezés van benne: hydor crystal k20 II 450l/h....hát nem éppen egy mai darab, de momentán nem volt fölösleg több ezer forintom, venni egy másikat, ígyis sok pénz elment a növényekkel, meg táppal...2 fajta szivacs van hozzá egy sima zöld és egy sárga barázdált....1 óra múlva ránézek a szivacsra, de most még dolgom van a kertben...jah és azt kihagytam hogy egy 54 literes akváriumba kell, de nincsen tele szóval csak olyan 45-48 lityó....én neten azt olvastam hogy a szűrőnek 40-90 literig tökéletesen üzemelnie kell....előre is köszi a választ...még azt is kihagytam, hogy már nem csak zavaros hanem kissé zöld is...1 óra és ránézek a szivacsra
2012. aug. 18. 11:46
 3/11 YourDestiny ***** válasza:
67%

Ez a szűrő pont ideális 54 literbe. A gond nem a szivaccsal, nem a szűréssel van, hanem azzal, hogy az alapokkal se vagy tisztában. Ha eddig lusta voltál olvasni, akkor legalább most szánd rá magad, különben nem sok örömöd lesz a halazásban:


[link]


[link]


Az első és legnagyobb hiba, amit elkövettél, hogy egy nap után betelepítetted a halakat. Az akváriumnak 3 hétig kell kész állapotban járni, mielőtt a halak belekerülnek. Ennyi idő, amíg beérik a víz, kialakul a biológiai egyensúly, valamint elszaporodnak a szűrőszivacsban lévő ammóniát és nitritet oxidáló baktériumok. Ebből adódóan a szivacsot a lehető legritkábban mossuk ki, és soha nem teljesen, soha nem csapvíz alatt. Mivel neked két szivacsod van, megteheted, hogy mindig csak az egyik szivacsot mosod ki, felváltva. Ez jó!


A második hiba, hogy sok a hal, ezenkívül nem 54, hanem 100 literbe való halak kerültek az akváriumba.


Teendők: ajánlok egy kisebb, 30 százalékos vícserét csinálni, természetesen állott vízzel. Néhány napig ne etess, valamint tegyél a vízbe (Sera) Nitrivecet, ezek műbacik. A szűrő közelébe vagy szűrőszivacsra ajánlott löttyinteni, gyorsítja a baktériumflóra kialakulását. Ha nincs otthon, javasolt sürgősen venni egyet, ha nem szeretnél tömeges halhullást néhány napon belül. Ha beáll a bio egyensúly, a víz magától letisztul, ez viszont a te esetedben időigényes feladat lesz.


További teendő, hogy a mollykat egytől egyig elajándékozod. A 4 guppinak és 5 szifónak ideális lehet ez az akváriumméret.

2012. aug. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nekem azt mondta a pali a boltban hogy egy ekkora halra elég 3 liter víz, valamint én úgy olvastam hogy 1 napot elég állni hagyni a vizet
2012. aug. 18. 12:18
 5/11 YourDestiny ***** válasza:
67%
Rosszul olvastad. Egy napot részleges vízcserekor hagyjuk állni. A palinak a boltban minden eladó. A legtöbb boltos mégcsak az akvarisztikához sem ért, a pénz a lényeg, nem több. Az e-könyvekben minden benne van, ha jót akarsz, olvasd el. Ha nem vagy tisztában az alapokkal, szomorú vége lesz.
2012. aug. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
hát az biztos hogy szomorú vége lesz.....lehet hogy inkább elajándékozom az egészet valamelyik ismerősömnek, így mindenkinek jobb lesz.....nekem is meg a halaknak is....ebbe kár volt pénzt beleölni
2012. aug. 18. 12:52
 7/11 YourDestiny ***** válasza:
100%
Ha nincs hozzá türelmed, akkor valóban. Annál azért bonyolultabb hobbi, mint amilyennek azt az ember elsőre hinné, de ha belejösz, sokkal egyszerűbbnek tűnik ám minden.
2012. aug. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 godapofis ***** válasza:
Ugy lattom picit elfajult a dolog, csak anyit szeretnek hozza tenni hogy ez egy hobby, altalaba a hobby-t oda adassal csinaiak es turellemel, barmi is legyen az, na most az akvarisztika picit ell ter a tobitol mert itt egy eleter vagy felelos, meg ha csak egy halrol is van szo, azok is szenvedhetnek a maguk csendieben, viszont egy szepen el keszitet akvarium szepsegevel visza fizeti a bele olt penszt, eleinte el vesz kis idot de amikor be indul a rendszer mar minimalis idot vesz a karbantartas, es hogy neked is jobann menyen it egy link ahonnan letolthetsz minden infot egy akvarium berendezesetol a karbantartasig, sok sikert :)) [link]
2012. aug. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi szépen mindenkinek a hasznos kommenteket és építő jellegű kritikákat is, kivettem a szűrő szivacsát és ahogy olvastam, csak ki nyomkodtam......eközben félre raktam 12 liter vizet hogy majd cserélem benne a vizet folyamatosan, és most áll 1 napig, a víz zavarossága még kicsit fenn áll, de este megint kimosom a szűrőt és egy jó hír, elkezdték enni a tubit a halak...jah és mellesleg jegyzem meg, hogy én nagyon nem akartam akvarisztikával foglalkozni, én hörcsögöt szerettem volna tartani, mert hogy az viszonylag olcsó lenne(heti max 1ezres)....de még nem találtam miskolcon tenyésztőt, ezért még hagytam a dolgot, természetesen a terrárium előállt(ki lett takarítva, pucolva, csináltam forgácsot stb), erre valamelyik nap anyám szólt, hogy: "2 nap múlva jönnek a halak"...nekem persze fogalmam nem volt milyen halról beszél, ezért rákérdeztem, mire ő azt mondta hogy:"azt hittem nagyapád után te is halat akarsz tartani" majd odalökte azt is hogy "születésnapodra megkapod"....szóval születésnapom alkalmával elment több ezer forintom...anyám jóvoltából.....elajándékozni nem tudom, mert akiket érdekelné, annak sem fér már az aksijába hal...szóval majd nevelgetem és majd eladom....de NEM ÖLÖM MEG ŐKET!!!
2012. aug. 18. 17:54
 10/11 A kérdező kommentje:
jah és ebben a legjobb, hogy még kishalak is születtek...most vettem észre....csak nem tudom melyik fajtából....ezért nem jó a vegyes akvárium
2012. aug. 19. 14:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!