Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kútvíz jó nekik?

Kútvíz jó nekik?

Figyelt kérdés

most született(ek), nem tudom még pontosan hány darab, egyenlőre csak egyet látok, de mivel csak most lettek betelepítve az új helyükre, nem gondoltam hogy lehetnek kicsik is és mivel nem számítottam rá, nem is raktam félre állott vizet neki, de nekem van egy kutam a telkemen ami nem klórozott.....az nem jó neki?....

mit eszik a kishal?...ugyanazt mint a többi?...nem tudom milyen fajta mert vegyes aksi, de a lehetőségek: guppi, molli, szifó....jelenleg nem tudom megállapítani mert egyikre sem hasonlít és átlátszó...előre is köszi



2012. aug. 19. 17:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem jó a kútvíz! Porrá tört lemezeset adhatsz nekik ideiglenesen, aztán majd menj el a boltba, ott adnak valamit.. :)
2012. aug. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
kösz...pont csak lemezes van itthon
2012. aug. 19. 17:23
 3/10 YourDestiny ***** válasza:
Először is a legfontosabbat nem tudtuk meg, hogy milyen halról van szó. Ugyanis ha a kútvíz pl. túl kemény, a halad pedig lány vizet kedvelő faj, akkor nem lesz jó.
2012. aug. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 YourDestiny ***** válasza:
A legvalószínűbb a guppi, ő elég igénytelen a legtöbb halfajhoz képest. Ha az lesz, nincs szükség keménységtesztre, viszont a kútvizet más okoknál fogva sokszor nem ajánlják, és nem véletlenül. Én csapvízbe tenném őket, az a biztos. Ha kiengeded egy vödörbe, a klór 24 órán belül elillan belőle.
2012. aug. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem kútvizet ne használj, csak akkor ha te is meginnád/megiszod, mert ha nincs bevizsgálva bármilyen szennyeződések, baktériumok lehetnek benne. Ha gyorsan klórmentes vízre van szükséged egy vödörbe önts csapvizet és rakd bele a levegőztetőt. 1-2 óra múlva klórmentes vizet kapsz.

Amúgy milyen kishalaid vannak?

2012. aug. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 YourDestiny ***** válasza:
Még annyi, hogy teljesen friss vízbe ne tedd a halakat. Vízcsere idejére igazítsd a dolgot, az új víz fele az akváriumból leszívott víz legyen.
2012. aug. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 YourDestiny ***** válasza:
Esetleg forrald fel, aztán tedd valami hűvös helyre hűlni, így lehet hamarább lesz.
2012. aug. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
sziasztok....végig csak azon gondolkodtam hogy milyen kishal lehet és szerintem fekete molli, mert nem fél a mollik közelébe....még igen csak apróka, de már eszi a lemezes tápot, viszont a többi nagyon nem akarja megenni a tubit...megeszik, de a lemezest jobban kedvelik...jah és mindig a melegítő körül van mindegyik ha be van kapcsolva....most olyan 25 fok körülire van állítva...jah és a kút csak a virágok locsolására szolgál, még sosem ittam belőle, nem tudom mennyire kemény, és nem fogom belerakni a kishalat..köszi mindekinek
2012. aug. 19. 18:13
 9/10 anonim ***** válasza:
csapvíz 1 napig állni hagyni keveset etess a túletetést kerüld, porrá tört száraz halkaját adhatsz nekik, sok sikert
2012. aug. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
jaa... bocsi, azt hittem, hogy meg is iszod azt is... !!
2012. aug. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!