Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Törpe Tarisznyarákkal mit...

Törpe Tarisznyarákkal mit tehetek eggyütt?

Figyelt kérdés

Csak gyorsúszású halaim vannak meg egy angolna meg 3 páncélosharcsa ha,arra adom a fejem hogy veszek egy rákot akkor eladom őket!

Egy 200 literesbe lenne egyedöl nagy kiülőkkel és apró zúzott kővel és egy folyani homoksávval az akvárium közepén!

Tartatom szifókkal guppikkal és fekete tetrákkal?



2012. aug. 19. 22:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A kicsiket mindenképp el fogja kapni előbb-utóbb. Inkább nagyméretű halakkal érdemes tartani, de még azokon is lesznek csípések. Szerintem ne nagyon tartsd talajlakó halakkal! És mindenképp fedd le a tetejét és rögzítsd, mert képes felemelni, hogy kimásszon. Amúgy szerintem nem ér annyit egy szürke kis rák, aki egésznap egy kő alatt kuksol, hogy eladd a szép színes halakat.
2012. aug. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És esetleg ezekkel a halakkal más garnélát pl.:red cherry vagy chrystal red esetleg amano?
2012. aug. 19. 22:40
 3/12 anonim ***** válasza:

Talán a sepregetőgarnélát megpróbálhatod, de az angolna valószínűleg kinyírná. És a tetrák is elég kötekedős halak, de még sose tartottam tetrát garnélával. Inkább keríts egy akvaterráriumot és tarts benne szivárványrákot (Cardiosoma armatum). Jó nagyra nő. Színes. És viszonylag kis hely is elég neki. Mindent megeszik, ezért vigyázni kell a túletetéssel. De neki is erősen fedni kell a tetőt valami súllyal, hiszen nagyon erősek. Nem elég magas akvárium, mert oldalazva akár 20 centire is föl tud ágaskodni. Így néz ki:

[link]

2012. aug. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szép és őt lehet halakkal tartani?
2012. aug. 19. 23:40
 5/12 A kérdező kommentje:
Mert én valami olyat akarok ami mutatósabb és lehet halakkal tartani!
2012. aug. 19. 23:42
 6/12 anonim ***** válasza:
Őt semmiképp. Azért ajánlottam, mert viszonylag olcsón tudsz külön akváriumot venni neki. Amúgy szerintem ezzel az állománnyal nem lehet semmilyen rákot. Az angolna kinyírná mindet, meg szerintem a tetrák is. Ha ezek nem lennének, akkor red cherry-t, üveggarnélát, sepregetőt, stb. tarthatsz.
2012. aug. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálam pl a 13 centis rák nem bántotta a szifót, a frenatuszt, a zebradániót. Szóval az a kisebb rák sem fogja ezeket. Olyat is tartottam már és nem annyira harcias. Viszont a guppi szoknyáját levagdalja, ezért azt hanyagold.
2012. aug. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De az angolnát úgyis eladnám!
2012. aug. 20. 14:01
 9/12 anonim ***** válasza:
Milyen fajta angolna?
2012. aug. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább vegyél a ráknak egy kisebb saját aksit. Olyan 30-40 litereset! :)
2012. aug. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!